Startuje sezon świąteczny: Na ulicach już montują iluminacje! [GALERIA]

2019-11-04 19:23 DS
Już montują świąteczną iluminację
Autor: Urząd Miasta Już montują świąteczną iluminację

Kiedy kończy się Dzień Zaduszny, zaczynają się przygotowania do Bożego Narodzenia. W sklepach wkrótce zabrzmią kolędy, a na ulicach zabłysną świąteczne iluminacje. Właśnie zaczyna się ich montaż - potrwa do końca listopada.

Dopiero co odwiedzaliśmy groby naszych bliskich, a miasto stołeczne już rozpoczęło przygotowania do świąt! Prace nad rozwieszaniem iluminacji własnie się rozpoczęły i potrwają do końca listopada. Świąteczna iluminacja po raz kolejny obejmie aż 20 km warszawskich ulic. Składać się będzie z blisko 1300 elementów dekoracyjnych, a gdyby zrobić z niej jeden świetlny łańcuch to miałby 680 km długości!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kierowcy o tym marzyli! Nowy system ułatwi parkowanie

Tradycyjnie główną osią świątecznej iluminacji stanie się Trakt Królewski od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i al. Ujazdowskie aż do Belwederu i Agrykoli. Iluminacja rozbłyśnie także na Starym Mieście oraz fragmentach Al. Jerozolimskich, al. Solidarności, placu Bankowym, ul. Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej, Mokotowskiej i Targowej. Oficjalna inauguracja iluminacji odbędzie się 7 grudnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Specjalny fundusz i więcej fotoradarów. Warszawa chce rewolucji na ulicach