Stołeczna policja pochwaliła się wielkim sukcesem. Dwóch nastolatków złapanych za dwa gramy

2022-05-16 20:59
Stołeczna policja pochwaliła się wielkim sukcesem. Zatrzymali dwóch nastolatków za dwa gramy
Autor: materiały policji Stołeczna policja pochwaliła się wielkim sukcesem. Zatrzymali dwóch nastolatków za dwa gramy

Słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z dzielnicowym z komisariatu z Ursusa mieli nosa. Zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Kilka dni później wpadł w ich ręce 19-latek, który również miał przy sobie narkotyki. W obu przypadkach policjanci zamieścili w Internecie zdjęcia zatrzymanych nastolatków i ich porcji narkotyku.

Dzielnicowy z Ursusa zabrał słuchaczy szkolących się w legionowskim Centrum Szkolenia Policji na przyszłych policjantów na wspólny patrol po dzielnicy. Gdy jechali ulicą Regulską zauważyli osobę, która na widok radiowozu zaczęła biec w kierunku dworca kolejowego. - Z uwagi na nienaturalne zachowanie oraz podejrzenie popełnienia czynu zabronionego policjanci podjęli pościg pieszy – przekazał podkom. Karol Cebula z komendy w Ursusie. Po około 500 metrach post. Krzysztof Paliga dogonił mężczyznę. - Przy zastosowaniu chwytów obezwładniających uniemożliwił mu dalszą ucieczkę – dodał oficer prasowy. Dzielnicowy podczas pościgu zauważył jak młodzieńcowi z kieszeni spodenek wypada torebka foliowa. - W trakcie czynności 16-latek oświadczył, że kilka godzin wcześniej kupił środki odurzające na własny użytek – przekazał Karol Cebula.

Do bardzo podobnego zatrzymania doszło kilka dni później. Tym razem patrol złożony ze słuchaczy CSP i dzielnicowego jechał ul. Wiosny Ludów kiedy zauważył osobę, która – jak podaje policja – na „terenie nieużytków zielonych nienaturalnie się rozglądała”. I tym razem policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Tu już obyło się bez spektakularnego pościgu. W czasie legitymowania 19-latek przestał jednak odpowiadać mundurowym i zaczął się denerwować. Intuicja policjantów również w tym przypadku nie zawiodła. U nastolatka znaleźli bowiem „narkotyki w postaci marihuany, które mężczyzna posiadał przy sobie”.

Zobacz zdjęcia zatrzymanych nastolatków, oraz narkotyków, które posiadali:

W obu przypadkach nastolatkowie zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni na lokalny komisariat, gdzie stojąc pod szafą musieli zostać uwiecznieni jeszcze przez policyjny aparat fotograficzny. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny. 19-latkowi grożą aż trzy lata więzienia za posiadany gram narkotyku, a jego sprawę nadzoruje prokuratura na Ochocie.

Sonda
Czy marihuanę należy w Polsce zalegalizować?
Wycinka drzew na Mokotowie. Mieszkańcy zbulwersowani, tramwajarze uspokajają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE