Stolica jak dzika dżungla. Wielkie koszenie traw miesiąc wcześniej niż dotychczas. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

i

Autor: Zarząd Zieleni Stolica jak dzika dżungla. Wielkie koszenie traw miesiąc wcześniej niż dotychczas. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

BĘDZIE GŁOŚNO!

Stolica jak dzika dżungla. Wielkie koszenie traw miesiąc wcześniej niż dotychczas. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

2024-04-14 16:06

Jak podano w najnowszym komunikacie Zarządu Zieleni, termin rozpoczęcia pierwszego koszenia trawników przyulicznych zostanie przyspieszony o miesiąc. − Trawy są po pierwszym silnym przyroście i wymagają skrócenia − czytamy. Spowodowane jest to wysokimi temperaturami i tym, że przyroda wcześniej obudziła się do życia.

Wegetacja przyspieszyła o cały miesiąc, dlatego w tym roku wcześniej rozpoczynamy zabiegi pielęgnacyjne związane z koszeniem trawników − czytamy w komunikacie ZZW. Jak się okazuje, trawy są już po pierwszym silnym wzroście i wymagają pilnego skrócenia. W ciągu kolejny kilku tygodniu na przyulicznych trawnikach pojawią się pracownicy z kosiarkami.

Wielkie koszenie traw miesiąc wcześniej niż dotychczas

Bezwzględnie koszenie należy wykonać na trawnikach nowo założonych, zarówno w ubiegłym jak i tym roku – zabieg ten pozwoli na rozkrzewienie traw, gęsta darń kumuluje wodę oraz zmniejsza transpirację − tłumaczą dalej. Jeżeli w tym momencie nie zareagują, nowe rośliny zostaną osłabione.

Koszona będą również polany w parkach oraz trawniki przy rabatach kwiatowych, tak, by uwydatnić ich walory ozdobne.

ZZW przypomina jednak, że kilka lat temu koszenie trawników zostało ograniczone z 5 do 3 razy w ciągu roku. − Stosujemy zróżnicowane reżimy koszenia. Częściej kosimy trawniki reprezentacyjne, nawet do 10 razy w sezonie. Trawniki nowo założone kosimy w miarę potrzeb, z uwzględnieniem warunków pogodowych. 1-krotnie kosimy tzw. łąki miejskie, 2- lub 1-krotnie kosimy łąki i ostoje przyrody w parkach i na skwerach w zależności od potrzeb przyrodniczych siedliska − wyliczają pracownicy ZZW.

Sonda
Czy uważasz, że ograniczenie koszenia jest potrzebne?
Jaką kupić kosiarkę, aby koszenie trawnika było łatwe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki