Do końca marca!

Strażacy z sekcji poszukiwawczej szukają ochotników. W OSP RW Modlin trwa nabór

2023-03-24 15:44

Zostać strażakiem – to marzenie niejednego dziecka. Przyszedł czas, że można je spełnić. W dodatku w tak słynnej i wyspecjalizowanej jednostce jak Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki! Przewodnicy z Sekcji Psów Ratowniczych ogłosili nabór. Szukają opiekunów czworonogów, którzy są gotowi do niesienia pomocy innym. Spokojnie… wszystkiego nauczą na szkoleniach.

Strażacy szukają ochotników do sekcji psów ratowniczych

Strażacy z OSP RW w podwarszawskim Modlinie ogłosili nabór do swojej słynnej sekcji poszukiwawczej psów ratowniczych. Szukają kandydatów na przewodników, którzy dołączą do ich społeczności. - Muszą to być osoby pełnoletnie, które nie przekraczają 65 roku życia. Osoby sprawne fizycznie i psychicznie gotowe do tego, aby podejmować działania ratownicze, oraz przede wszystkim osoby, które mają czas na pełnienie służby – mówi nam strażak przewodnik z Modlina Kamil Malicki.

Z psem lub bez

Strażacy szukają kandydatów ze swoimi psami mającymi maksymalnie dwa lata życia lub bez psów. - Wtedy my pomożemy w zakupie odpowiedniego czworonoga zapewnił Kamil Malicki, który dodał, że pies powinien być socjalny, pozbawiony agresji do ludzi, zdrowy fizycznie, chętny do zabawy z człowiekiem i pozbawiony fobii dźwiękowych. Dodatkowo kandydat musi mieć prawo jazdy kat. B i samochód z możliwością przewożenia psa.

Szkolenia i kursy

Przewodnicy z Modlina zapewniają kandydatom szkolenia i różnego rodzaju kursy. - Na początku przyjmujemy na tzw. staż kandydacki. Dana osoba patrzy jak wyglądają treningi, uczestniczy w treningach z psami, ale jeszcze nie wyjeżdża z nami na akcje. Potem musi przejść kurs strażaków ratowników OSP, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i kurs taktyk i technik z wykorzystaniem psów ratowniczych – wylicza strażak z OSP RW w Modlinie. Oprócz powyższych wymogów formalnych, kandydat może liczyć na całą masę dodatkowych szkoleń jak kurs obsługi nawigacji, kurs planistyki czy pozoracji dla psów ratowniczych.

Rekrutacja trwa do końca marca!

Szczegóły rekrutacji dostępne są na profilu strażaków na Facebooku – Psy Ratownicze OSP RW. Zgłoszenia można wysyłać do końca marca 2023 roku.

Strażacy z sekcji poszukiwawczej szukają ochotników. Trwa nabór w Modlinie
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany