Wielki SZTURM na sklepy! Gigantyczne tłumy, ogromne kolejki i korki [ZDJĘCIA]

2020-12-23 16:49
Warszawiacy szturmują galerie
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Warszawiacy szturmują galerie

Święta już tuż tuż. Jutro każdy z nas rozpocznie wielkie świętowanie. Bożonarodzeniowa gorączka udziela się mieszkańcom Warszawy, którzy szturmują galerie handlowe i sklepy.

Oblężenie sklepów

Trwa świąteczna gorączka! Na ulicach i w galeriach handlowych aż roi się od ludzi. Każdy chce zdążyć zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. Na parkingach przed galeriami próżno szukać wolnych miejsc. Na zaparkowanie trzeba poświęcić nawet kilkanaście minut lub liczyć na łut szczęścia. Sam dojazd do sklepów i marketów zajmuje dłużej niż zwykle. Korki tworzą się nie tylko w pobliżu placówek handlowych. 

Na ostatnią chwilę...

Jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc w Warszawie jest Centrum Handlowe Promenada przy ul. Ostrobramskiej oraz Galeria Północna. Mieszkańcy stolicy wychodzą do swoich aut z pełnymi torbami zakupów. Duże obłożenie widać w sklepach, które przed wejściem chwalą się bożonarodzeniowymi promocjami. Warszawiacy nie szukają jednak wyłącznie prezentów na ostatnią chwilę. Wielu z nich szturmuje również markety spożywcze m.in przy ul. Modlińskiej czy Jubilerskiej. Wszystko po to, aby zrobić zakupy konieczne do przygotowania świątecznych potraw. Szczególnym wzięciem cieszą się ryby. Aby kupić karpie w popularnej hurtowni przy ul. Marsa trzeba odstać w kolejce nawet 40 minut. 

Święta 2020 w Warszawie. Zobacz więcej:

Otylia Jędrzejcza składa życzenia Czytelnikom Super Expressu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE