Święta 2020: Gdzie na pasterkę w Warszawie? Czy odbędzie się tradycyjna pasterka 25 grudnia?

2020-12-24 22:38
Pasterka 2020: gdzie na pasterkę? Czy w tym roku się odbędzie? Ile osób może wziąć udział? [WARSZAWA]
Autor: Canva.com Pasterka 2020: gdzie na pasterkę? Czy w tym roku się odbędzie? Ile osób może wziąć udział? [WARSZAWA]

Święta 2020: Gdzie na Pasterkę w Warszawie? Czy w związku z epidemią koronawirusa odbędzie się tradycyjna pasterka? Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia stawiają przed nami wiele znaków zapytania. Musimy obchodzić ten czas z uwzględnieniem szczególnych obostrzeń sanitarnych. Wielu wiernych chciałoby mimo wszystko pójść do kościoła i spędzić pasterkę w murach świątyni. Czy jest to możliwe?

Pasterka 2020. Czy odbędzie się w Warszawie?

W tym roku święta Bożego Narodzenia obchodzimy z uwzględnieniem szczególnych obostrzeń sanitarnych. Msze święte odprawiane w wigilię o północy najlepiej będzie obejrzeć w internecie. Archidiecezja Warszawska oraz wiele parafii oferuje taką formułę. Gdzie obejrzeć Pasterkę w internecie na żywo sprawdzisz tutaj.

Co jeśli jednak mimo wszystko chcemy pasterkę spędzić w murach naszej świątyni? Wytyczne sanitarne jasno określają, że msza pasterska może się odbyć z uwzględnieniem szczególnych zasad sanitarnych. Najważniejszą z nich jest utrzymanie limitu osób w kościele. A te są wyjątkowo małe, w porównaniu z ilością ludzi, którą znamy z ubiegłych lat na pasterkach.

Przykładowo… O północy metropolita warszawski odprawi Mszę św. Pasterską w noc Bożego Narodzenia w sanktuarium św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Żytniej w Warszawie. Jak przekazał rzecznik Archidiecezji, ks. Przemysław Śliwiński - w świątyni może być obecnych do 27 osób

Warto więc przemyśleć czy nasz udział w pasterce w tym roku w murach kościoła jest niezbędny i czy nie skorzystamy jednak z transmisji w internecie, do czego gorąco zachęca Archidiecezja. 

Święta 2020 w Warszawie. Zobacz więcej:

Tradycje bożonarodzeniowe. Czy znasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE