Szaleńcy wbiegli do tunelu metra i sparaliżowali ruch pociągów! O włos od tragedii

2021-06-28 7:17
Szaleńcy wbiegli do tunelu metra i sparaliżowali ruch pociągów! O włos od tragedii
Autor: Marek Kudelski / Super Express Szaleńcy wbiegli do tunelu metra i sparaliżowali ruch pociągów! O włos od tragedii

Stołeczni policjanci ustalają tożsamość osób, które w niedzielę, 27.06.2021, w godzinach popołudniowych wbiegły do tunelu metra. Dotychczas udało się ustalić, że chodzi o dwóch mężczyzn, którzy na tory weszli na stacji Wilanowska. Po tymczasowych utrudnieniach pociągi wróciły do kursowania zgodnie z rozkładem jazdy.

O przerwie w kursowaniu metra poinformowano ok. 15 na profilu Warszawskiego Transportu Publicznego na Twitterze. W rozmowie z PAP st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji, metro nie kursowało ze względu na incydent z udziałem dwóch mężczyzn, którzy na jednej ze stacji wbiegli do tunelu metra. Zgłoszenie w tej sprawie trafiło do policji w niedzielę, 26 czerwca, ok. godz. 14.20.

- Z pierwszych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni weszli na tory na stacji metro Wilanowska. Pobiegli w kierunku metra Ursynów, potem oddalili się dalej- powiedział st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, funkcjonariusze przeprowadzają czynności mające na celu ustalenie tożsamości tych osób.

- Przez pewien czas nie kursowało metro na trasie Kabaty-Pole Mokotowskie, natomiast ruch został przywrócony przed godz. 16 - mówi Markiewicz.

Zobacz koniecznie: Jacek brutalnie zabił się z miłości na oczach matki. Umierał leżąc z nią w łóżku

Budowa metra z gigantycznym opóźnieniem. Wszystko przez koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE