Szalik o długości 367 metrów! Mieszkańcy Pułtuska z przytupem otwierają aukcje WOŚP [ZDJĘCIA]

2022-01-26 16:00
Szalik o długości 367 metrów! Mieszkańcy Pułtuska z przytupem otwierają aukcje WOŚP [ZDJĘCIA]
Autor: Gmina Pułtusk/pultusk.pl Mieszkańcy Pułtuska i zaprzyjaźnionych powiatów wydziergali szalik o długości 367 m, który trafił już na aukcję WOŚP

Mieszkańcy Pułtuska i zaprzyjaźnionych powiatów wydziergali szalik o długości 367 m, który trafił już na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zanim znajdzie nowego właściciela, udało się nim opleść najdłuższy brukowany rynek w Europie, który znajduje się właśnie w Pułtusku. Szalik o długości 367 m trafi do sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim.

Szalik o długości 367 metrów! Mieszkańcy Pułtuska z przytupem otwierają licytację WOŚP

Szalik o długości 367 m oplótł najdłuższy brukowany rynek w Europie, który znajduje się w Pułtusku. Mieszkańcy miasta i sąsiednich powiatów wydziergali go specjalnie na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i można go już licytować na aukcji - TUTAJ. Pomysłodawczynią akcji jest Anna Endzelm ze sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim. Przedmiotem aukcji jest nie tylko sam rekordowo długi szalik, ale również zobowiązanie do jego recyklingu, bo rękodzieło nie może wylądować w koszu. Organizatorzy pragną, aby szalik dostał drugie życie i był przerobiony na przydatne rzeczy, takie jak pledy, narzuty czy koce. Uczestnicy akcji zobowiązali się ponadto, że chętnie pomogą w przerobieniu szalika. Powstał on po połączeniu mniejszych szalików o długości ok. 1,5 metra każdy.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

- Pomysłodawczyni akcji w Pułtusku – Pola Kozłowska-Kojat zainspirowała do działania wiele osób. Uczestnikami akcji są: Urząd Miejski w Pułtusku wraz z uczestnikami warsztatów dziergania na drutach organizowanych przez Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku, Żłobek Miejski w Pułtusku, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku, Grill Bar “U Siekiera”, Kasiowezaplatanki, przedszkole Miniland, Zakład Opiekuńczo Lecznicy w Pułtusku, Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku, Koło Gospodyń Wiejskich w Grabówcu, Yamaha Szkoła Muzyczna w Pułtusku, Społeczna Szkoła Podstawowa w Gzach, Szkoła Podstawowa w Zatorach, Zamotane Babeczki z Rzekunia, firma Karoll Loop, indywidualne osoby reprezentujące Ostrołękę, Płońsk, Olszewo-Borki, Nasielsk, Pułtusk oraz przedstawiciele mediów lokalnych: PultuskNews oraz Pułtuskiej Gazety Powiatowej - informuje gmina Pułtusk.

Czytaj też: Płock. Takiego ogłoszenia matrymonialnego się nie spodziewał! "Byłeś bez spodni (...) dość mocno wypchane"

Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?
WOŚP - ESKA licytacja G20
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE