Szczepionka

i

Autor: pixabay.com

Szczepienia dzieci w Warszawie. Terminy są szokujące! Gdzie zaszczepić dziecko na COVID-19?

2021-06-08 15:32

W poniedziałek rozpoczął się kolejny etap szczepień przeciwko COVID-19. Od 7 czerwca na szczepienia mogą zapisywać się dzieci w wieku 12-15 lat. Podczas gdy osoby starsze, najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem, długimi tygodniami czekały na wolny termin szczepień, młodzież dostaje je w Warszawie od ręki! Wolne terminy na szczepienie dzieci są nawet tego samego dnia, którego rejestracja. Wiemy, w których punktach!

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19

Ruszyły szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Od poniedziałku, 7 czerwca, na szczepienie może rejestrować się młodzież, która ukończyła 12-15 lat. Dzieci w tym wieku mają już wystawione e-skierowanie na szczepienie.

ZOBACZ TEŻ: 8.06.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń we wtorek (8 czerwca)? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 8.06.2021]

Dziecko na szczepienie można zarejestrować na kilka sposobów:

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień
  • dzwoniąc na bezpłatną linię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wystarczy wybrać szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisać numer PESEL dziecka i jego nazwisko, a także podać numer telefonu, na który przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji, i wybrać termin szczepienia

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w Warszawie

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 ruszyły również w Warszawie. Poinformował o tym dumnie prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. "Drodzy Rodzice, mam dobrą wiadomość! Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnej grupy - #WarszawaSzczepi młodzież w wieku 12-15 lat. Możecie zapisywać swoje dzieci, najszybciej w jednym z Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych: http://warszawaszczepi.pl" - napisał w mediach społecznościowych.

Jak się okazuje, rejestracja dzieci na szczepienia w stolicy idzie bardzo sprawnie. Młodzi ludzie nie muszą czekać długich tygodni na wolny termin. Przypominając sobie chaos, jaki panował podczas szczepień seniorów, którzy jako grupa najbardziej narażona na zakażenie koronawirusem, oczekiwali długie tygodnie na wolny termin i szukali wolnego miejsca po całej Polsce, szokuje fakt, że młodzież takie problemu ze szczepieniami nie ma.

NIE PRZEGAP: Ogień zabił 17-letniego Wadima i jego mamę. Już dwie ofiary potwornego pożaru w Pruszkowie

Wolne terminy na szczepienie dzieci w wieku 12-15 lat w Warszawie są nawet tego samego dnia, co rejestracja! Sprawdziliśmy to, dzwoniąc na bezpłatną linię Narodowego Programu Szczepień. Oczywiście, aby poznać wolne terminy szczepień w okolicy, najpierw trzeba podać numer PESEL. Miła Pani po drugiej stronie słuchawki jednak uprzejmie potwierdziła doniesienia. - Widziałam, że są terminy codziennie. Nawet na dzisiaj były - powiedziała uprzejmie.

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 - gdzie w Warszawie?

Podczas rozmowy udało nam się ustalić, że wolne terminy na dzisiaj, były m.in. w punkcie szczepień na Stadionie Narodowym, a także na stadionie Legii czy przy ul. Generała Kazimierza Sosnkowskiego 1C.

Szczepienie dzieci - kwestionariusz

Jak widać, szczepienie dzieci odbywa się błyskawicznie i bez opóźnień. Należy jednak pamiętać, by przed szczepieniem dziecka wypełnić za nie kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Na kwestionariuszu musi znaleźć się również podpis rodzica lub opiekuna. Jeśli bowiem nastolatek nie przyniesie na szczepienie podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi przyjść razem z nim.

Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie