Szokujące. Młody Ślązak wdrapał się po elewacji... na dach Polsatu! Nagranie podbija sieć

i

Autor: Youtube Szokujące. Młody Ślązak wdrapał się po elewacji... na dach Polsatu! Nagranie podbija sieć

Młody Ślązak wdrapał się po elewacji... na dach Polsatu w Warszawie. Pokazał szokujący film

2021-06-07 18:13

Nieprawdopodobne! Marcin Banot dokonał czegoś, czego do tej pory nie podjął się nikt inny. Mężczyzna bez żadnych zabezpieczeń, jedynie siłą własnych mięśni wdrapał się po szklanej elewacji na dach siedziby telewizji Polsat przy ul. Ostrobramskiej. Filmik z nietypowej wspinaczki hula w sieci na kanale Banota. Wyczyn mężczyzny nie umknął uwadze stołecznej policji. Choć część osób zachwyca się wyczynem młodego Ślązaka, to warto podkreślić, że jego zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i nielegalne.

Marcin Banot, czyli pochodzący ze Śląska polski wspinacz builderingowy jest doskonale znany warszawiakom. W czerwcu 2019 roku dał się poznać jako śmiałek, który po elewacji, bez żadnych zabezpieczeń wdrapał się na warszawski hotel Marriott. Z końcem maja Banot postawił przypomnieć się mieszkańcom stolicy.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa. Pijacki terror na ulicach! Policja pokazała zatrważające dane: Trzy osoby nie żyją1

Tym razem wybrał sobie nowy obiekt do wspinaczki - budynek Telewizji Polsat przy ul. Ostrobramskiej, który liczy sobie 19-kondygnacji. Filmik z niebezpiecznej wspinaczki Marcin Banot opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube, gdzie i funkcjonuje pod pseudonimem BNT. Nagranie stało się hitem sieci. Do tej pory obejrzało je ponad 250 tysięcy osób.

Wyczyn Banota nie umknął uwadze stołecznej policji. Gdy w niedzielę, 30 maja, chwilę po godz. 5 rano mężczyzna rozpoczął wspinaczkę, ochroniarz pracujący w budynku Telewizji Polsat powiadomił o sprawie policję. - Mężczyzna był w towarzystwie jeszcze dwóch osób. Został zabezpieczony sprzęt, który służył im do rejestracji wejścia mężczyzny na budynek. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Będą prowadzone dalsze czynności w tej sprawie - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji.

Jak udało nam się ustalić, funkcjonariusze zwrócili mężczyznom sprzęt nagrywający, jednak zatrzymali karty pamięci z nagranym materiałem. - Zapis będzie potrzebny jako dowód w sprawie - wyjaśniła policjantka.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie również z biurem prasowym Telewizji Polsat, jednak nadal czekamy na odpowiedź.

Urban climbing

Youtuber uprawia tak zwany Urban climbing albo Buildering czyli wspinaczkę na elewacje budynków, murki, mosty, pomniki, ruiny, fortyfikacje i inne konstrukcje, których pierwotnym przeznaczeniem nie jest wspinanie. Buildering powstał w wyniku zapotrzebowania na obiekty wspinaczkowe w okolicach ubogich zarówno w skały, jak i sztuczne ścianki wspinaczkowe. Prawie zawsze jest nielegalny, aczkolwiek, z braku odpowiednich regulacji prawnych, nielegalność nie jest równoznaczna z karalnością. Jedno jest pewne - takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne. Nie próbujcie tego powtarzać.