Szczepienie pośród nauki. Nowy punkt w Centrum Nauki Kopernik

2021-07-31 9:05
CNK
Autor: Buro Happold Buro Happold, międzynarodowa, wielobranżowa firma inżynierów projektantów i konsultantów, świadczyła usługi w zakresie wielobranżowego projektowania na etapie tworzenia koncepcji oraz projektu budowlanego, a także projektowania konstrukcji i nadzór autorski na etapie projektu wykonawczego. Autorem architektury jest polska firma Rar‑2 Laboratorium Architektury.

Urząd miasta chce szczepić ludzi na każdym kroku. Walka z koronawirusem całkowicie zmienia swoje oblicze. Z początku, preparaty udzielne były wyłącznie w placówkach szpitalnych, a otrzymanie swojej dawki wiązało się z długą kolejką. Szczepienia zmieniły swój charakter na bardziej przyjazne. Kolejny punkt szczepień w ten weekend dołącza do listy szczepionkowych lokalizacji.

Obecnie zaszczepionych jest ponad 1,1 mln osób, czyli blisko 62 proc. mieszkańców Warszawy. - Przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć ten proces, miasto otworzyło nowy wakacyjny punkt szczepień. - Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na „szczepionkowej mapie” Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji - informuje Renata Kaznowska, i dodaje: - Walczymy o to żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa.

Nowo otwarty punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik będzie działał w soboty i niedziele w godz. 12:00-17:00. Punkt będzie uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum).

Na wakacyjnej mapie warszawskich punktów szczepień znajduje się również punkt przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), czynny w weekendy w godz. 12:00-19:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie uruchomionym na terenie warszawskiego zoo - nieopodal budynku hipopotamiarni. Ostatnim z weekendowych punktów jest ten w Parku Wodnym Moczydło, czynny w weekendy w godz. 11:00-19:00.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer)

Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE