Warszawa szczepi. Oblężenie punktu w zoo

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/ SUPER EXPRESS Warszawa szczepi. Oblężenie punktu w zoo

Szczepienie przeciw covid w Warszawie. Oblężenie punktu w zoo [ADRESY]

2021-07-04 16:49

„Warszawa szczepi” to hasło, które w ciągu weekendu widnieje aż w czterech weekendowych punktach. Pracujący przy akcji mają ręce pełne roboty, bo chętnych nie brakuje. Moczydło, Bulwary Wiślane, Skwer Hoovera oraz zoo, te cztery weekendowe punkty szczepień w sobotę i niedzielę odwiedziło już bardzo wiele osób. Jak zapewniają organizatorzy, szczepionek ma starczyć dla wszystkich.

Szczepienie w weekendowych punktach jest niezwykle proste. Pierwszy krok to wypełnienie ankiety, w niej podajemy swoje dane osobowe oraz informacje o naszym stanie zdrowia. Następnie przechodzi się do rejestracji, tam wpisują nas do systemu oraz pytają „Pfizer czy Johnson?”. Po wybraniu, przechodzimy na rutynowy wywiad z doktorem. Ostatnim krokiem jest już samo ukłucie i przyjęcie preparatu. Jak zapewniają organizatorzy, preparatów obydwu firm jest pod dostatkiem, dla nikogo nie powinno zabraknąć.

- Punkt szczepień w zoo znajduje się przy wejściu od strony Mostu Gdańskiego. Na miejscu jest namiot z jednym stanowiskiem. Była masa osób, byli w każdym wieku i różnej narodowości. Z rozmów z ludźmi wynikało, że wielu z nich idąc do zoo nie wiedziało o szczepieniu, zrobili to „przy okazji”. Na miejscu panuje przyjemna atmosfera, jest jak na pikniku. Pomimo tego, że punkt znajduje się w środku zoo, to istnieje możliwość wejścia bez płacenia - tylko na szczepienie - relacjonuje reporter „Super Expressu”.

Ruszyły szczepienia na stadionie Legii

Szczepienie w weekendowych punktach przyjmować można w czterech lokalizacjach:

Park Wodny Moczydło, ul. Górczewska 69/73 (godz. 14 - 19)

Zoo Warszawa, ul. Ratuszowa 1/3 (godz. 11 - 17)

Bulwary Wiślane, Bulwar Karskiego (godz. 10 - 16)

Skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście 60a (godz. 12 - 18)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE