Stadion Narodowy

i

Autor: Marek Bazak

Szczyt NATO w Warszawie – zmiany w ruchu i parkowaniu. ZOBACZ MAPY

2016-07-05 15:52

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w piątek i sobotę 8 i 9 lipca. Już od 6 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i zasadach parkowania pojazdów w centralnych dzielnicach stolicy.

Ze względu na szczyt NATO w Warszawie w dniach 6–9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu Stadionu Narodowego, a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska. Zamknięta będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych – całkowicie zamknięta będzie al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Józefa Poniatowskiego. W piątek, 8 lipca niedostępny będzie plac Zamkowy. Droga z Lotniska Chopina, czyli ul. Żwirki i Wigury, nie będzie zamknięta dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, także na ulicach poprzecznych – w czasie przejazdu kolumn z gośćmi policja będzie wstrzymywała ruch. Podobnie będzie na ul. Grzybowskiej.

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami przez most Łazienkowski, Świętokrzyski i Śląsko-Dąbrowski oraz ulicami równoległymi do wyłączonych z ruchu. Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

Szczyt NATO w Warszawie – zakazy zatrzymywania się

Na wielu ulicach wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, a to oznacza, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju. Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się (znak B36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tabliczka T24). Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

ZNAKI ZAKAZU STANĄ NA:

• Pradze-Południe w okolicy Stadionu Narodowego, m.in. na Wale Miedzeszyńskim, na ul. Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego,
• w Śródmieściu m.in. na pl. Teatralnym, w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Boleść, Senatorskiej, Wierzbowej, R. Traugutta, Emilii Plater, M. Konopnickiej, B. Prusa, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Poznańskiej, Wspólnej, Hożej, T. Chałubińskiego, Kruczej, Królewskiej, Grzybowskiej,
• na Ochocie zakaz będzie obowiązywał na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury,
• na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II.

Mieszkańcy tych obszarów będą mogli parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R. Ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw przekazywane przez stołeczny Ratusz informacje jeszcze w trakcie najbliższych tygodni mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Natomiast w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki