policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: policja.pl

5-latek i jego tata w szpitalu

Szedł z małym synkiem poboczem, wjechało w nich auto. Policja szuka kierowcy

2023-08-29 11:10

Dramat w miejscowości Gościmin Wielki w pow. płońskim. W ojca idącego poboczem ze swoim 5-letnim synkiem wjechało auto! Kierowca nawet się nie zatrzymał. Zwiał z miejsca wypadku. Ranni piesi trafili do szpitali. Policja wyjaśnia okoliczności koszmarnego zdarzenia i poszukuje nieodpowiedzialnego kierowcy.

Ojciec i syn potrąceni przez samochód

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę, 27 sierpnia, około godz. 18 na prostym odcinku drogi w miejscowości Gościmin Wielki. - Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący od strony miejscowości Modzele-Bartłomieje samochód osobowy potrącił mężczyznę idącego wraz z dzieckiem poboczem drogi. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się, odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanym - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z policji w Płońsku.

Ranni piesi - 35-latek i jego 5-letni synek - z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dziecko zostało przetransportowane do placówki medycznej śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja szuka sprawcy wypadku

Funkcjonariusze dążą do wyjaśnienia szczegółowych okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia płońscy policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Mundurowi szukają również kierowcy, który potrącił pieszych i odjechał.

- Osoby mające informacje na temat tego zdarzenia, mogące pomóc w ustaleniu kierowcy samochodu osobowego biorącego w nim udział, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Płońsku tel. 47 703 35 00 lub 47 703 35 50 - zaapelowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?