PRZESTĘPCY W POLICYJNYCH MUNDURACH

Szok pod Piasecznem. Udawali policjantów, okradli rodzinę z całego majątku. Wśród łupów pieniądze i biżuteria

2022-11-04 16:01

Wielka akcja policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze zatrzymali grupę 6 osób, które podszywając się pod mundurowych weszli do domu w Grzędach (pow. piaseczyński) i zabrali z niego pieniądze, telefony i biżuterię. Teraz za przywłaszczenie i podszywanie się pod funkcjonariuszy publicznych trafili do tymczasowego aresztu. W więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Udawali policjantów i okradli dom jednorodzinny

Policjanci poszukiwali członków grupy przestępczej od września. Wszystko w związku z przestępstwem, jakiego kobieta i pięciu mężczyzn dopuścili się w miejscowości Grzędy. Przestępcy w policyjnych mundurach weszli do jednego z domów jednorodzinnych i za pomocą oszustwa zabrali rodzinie telefony komórkowe. Potem złodzieje wdarli się do pomieszczeń i ukradli z nich wiele wartościowych przedmiotów, w tym pieniądze i biżuterię. Policjanci stołecznego Wydziału Kryminalnego długo pracowali nad sprawą i wpadli na trop osób, które dopuściły się tej kradzieży. Przy współpracy kolegów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Radomia oraz CPKP BOA KGP weszli do pięciu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych powiatów i zatrzymali jedną kobietę i pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 38 lat.

Policja o okolicznościach zatrzymania członków grupy przestępczej

- Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy mogą być niebezpieczni, większość z nich miała aktywnie trenować sztuki walki MMA. Część z nich w przeszłości miała również dopuszczać się innego rodzaju przestępstw, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania broni bez wymaganego zezwolenia czy wzięcie zakładnika, dlatego podjęto decyzję, aby w działania zaangażować inne jednostki. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanym zostały przedstawione zarzuty przywłaszczenia mienia oraz podawania się za funkcjonariusza publicznego. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za orzeczone przestępstwa może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie – podsumowuje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?