W Warszawie "mieszka" więcej SAMOCHODÓW niż ludzi. Pokazano przerażające liczby

2021-02-24 11:00 Norbert Amlicki
Korek w Warszawie. Ul. Ostrobramska
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Korek w Warszawie. Ul. Ostrobramska

Na powierzchni 517,2 km kw. Warszawy zamieszkuje prawie 1,8 miliona mieszkańców. Jednak to nie ludzi jest najwięcej w stolicy. Dlaczego? Bo samochodów jest zdecydowanie więcej. Na każdego mieszkańca przypada około 1,08 samochodu. Już jakiś czas temu pisaliśmy, że wyczerpują się zasoby liczb w tablicach rejestracyjnych na Mokotowie. Czy taka liczba samochodów oznacza, że niedługo znikną przestrzenie zielone, które zostaną zastąpione przez parkingi? Jak plasują się dokładne wyniki?

W Warszawie mieszka niespełna 1,8 miliona mieszkańców, to najwięcej w całej Polsce. Wśród tych osób są szczęśliwi posiadacze samochodu i to nie jednego! Statystyki pokazują, że na każdego mieszkańca Warszawy przypada około 1,08 samochodu. Przykład dzielnicy Mokotów najlepiej obrazuje, że jest więcej samochodów niż mieszkańców. Dzielnicę zamieszkuje nieco ponad 200 tys. osób, a aut jest zarejestrowanych około 700 tys.! Czyli jest ponad 3,5 razy więcej samochodów na Mokotowie, niż mieszkańców dzielnicy.

Pomylił samochód kolegi z policyjnym!

Jak plasują się dokładne dane?

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że wyczerpał się kolejny zasób kombinacji w mokotowskich tablicach rejestracyjnych.

Dotarliśmy do danych, które udostępnił stołeczny radny Michał Szolc. Wynika z nich, że na dzień 31 grudnia 2020 roku w stolicy zarejestrowanych było dokładnie aż 1935059 samochodów, z czego osobówek jest niespełna 1,5 miliona, a pojazdów elektrycznych ponad 4 tys.

Przyrost nowo zarejestrowanych samochodów w 2020 roku wyniósł 281522 aut. Z czego byli to klienci biznesowi. - Dane zarejestrowanych pojazdów na osoby prywatne nie są gromadzone - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE