Warszawa. Zdewastowano głaz upamiętniający Jana Pawła II

i

Autor: Twitter / Mateusz Rojewski Warszawa. Zdewastowano głaz upamiętniający Jana Pawła II

Jak tak można!?

Szokujący incydent w Warszawie. Wandale zbezcześcili głaz upamiętniający Jana Pawła II

2022-09-24 20:08

Wandale zniszczyli głaz upamiętniający Jana Pawła II, patrona parku na warszawskim Ursynowie. Na kamieniu pojawił się krwistoczerwony napis "pedofil'. Mateusz Rojewski (PiS), radny dzielnicy, uważa, że "to efekty pogardy dla drugiego człowieka". Szokujący incydent w Warszawie skomentował w mediach społecznościowych.

Warszawa. Zdewastowali głaz upamiętniający Jana Pawła II

O zajściu jako pierwszy poinformował w sobotę (24 września) na swojej stronie portal niezalezna.pl. Informację o incydencie redaktorom przekazał Mateusz Rojewski z PiS, radny dzielnicy Ursynów. Powiedział on, że wandale "wymazali" głaz czerwonym napisem z hasłem "pedofil".

"W mojej ocenie trzeba o tym mówić, gdyż tylko wspólnie możemy przeciwdziałać agresji i wandalizmowi w przestrzeni publicznej" - stwierdził radny.

Sprawa trafiła na policję

"To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści, która to nienawiść coraz częściej przenosi się do przestrzeni publicznej. Apeluję do wszystkich o tonowanie emocji w swoich szeregach, gdyż niestety właśnie takie są efekty pogardy dla drugiego człowieka - dla jego wiary i przekonań. Atakowanie pomnika poświęconego osobie dla wielu Polaków świętej, to jednocześnie podkopywanie fundamentów, na których oparte jest nasze społeczeństwo" – powiedział portalowi niezalezna.pl Rojewski.

Nie przegap: Warszawa. Chciał rozjechać policjanta, padły strzały. Uczestnik nocnej strzelaniny na Targówku zatrzymany

Poinformował również, że sprawa została zgłoszona na policję. "Jako Klub Radnych PiS będziemy interweniować u burmistrza dzielnicy i będziemy domagać się jak najszybszego usunięcia tego napisu" - zapowiedział radny.

Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają