Warszawa. Ta parafia będzie ZAMKNIĘTA na Wielkanoc. Wydano ważny komunikat

2021-03-31 17:21
Ta parafia będzie zamknięta w Wielkanoc. Wydano ważny komunikat
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zbliżająca się Wielkanoc to jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich. Co roku wierni tłumnie gromadzili w świątyniach, by świętować dzień Zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku podobnie jak w minionym, plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W związku z tym, Kolegium Kościele Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie wydało ważny komunikat.

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. W tym roku Niedziela Wielkanocna przypada na 4 kwietnia. To jedno z najważniejszych świąt religijnych niegdyś co roku tłumnie gromadziło wiernych w świątyniach. Niestety, pandemia koronawirusa wymusiła drastyczne restrykcje. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, w kościołach wprowadzono limity osób, jakie mogą jednocześnie przebywać wewnątrz świątyni. Obecnie jest to jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.

NIE PRZEGAP: Sukces „Super Expressu”! Drogowcy poprawią fuszerkę na „Przyczółku Grochowskim” [ZDJĘCIA]

Jak się jednak okazuje, jest w Warszawie parafia, która w święta Wielkiej Nocy chce całkowicie zamknąć kościół przed wiernymi. Parafia Ewangelicko-Reformowana przy al. Solidarności zamiast osobistego uczestnictwa we mszy świętej, zachęca wiernych do obejrzenia transmisji on-line.

"W związku z gwałtownym wzrostem liczby potwierdzonych zachorowań na COVID-19 i pogorszeniem się sytuacji pandemicznej na terenie naszego kraju, a w szczególności na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego – w trosce o ochronę zdrowia członków zboru, sympatyków i pracowników parafii – Kolegium Kościelne podjęło decyzję, że nabożeństwa świąteczne (tj. w dniach 1, 2, 4 i 5 kwietnia) będą wyłącznie transmitowane on-line i odbędą się bez udziału wiernych" - poinformowała parafia.

Express Biedrzyckiej - Stanisław Karczewski: Jesteśmy na wojnie. Nie leczmy się w domach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE