Tajemniczy pożar w Wyszkowie. Ciała dwóch kobiet w zgliszczach, prokuratura nie wyklucza zabójstwa

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie Tajemniczy pożar w Wyszkowie. Ciała dwóch kobiet w zgliszczach, prokuratura nie wyklucza zabójstwa

Tajemniczy pożar w Wyszkowie. Ciała dwóch kobiet w zgliszczach, prokuratura nie wyklucza zabójstwa

2022-05-10 13:03

Pożar domu jednorodzinnego przy ul. Białostockiej w Wyszkowie. We wtorek (10 maja) po godzinie 3 w nocy strażacy dostali zgłoszenie o szalejącym żywiole. W środku natknęli się na zwłoki 58- i 83-letniej kobiety. Mimo reanimacji, nie udało się ich uratować. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, kobiety mogły zostać zamordowane. Według portalu rmf24.pl, jedna z kobiet miała rany kłute, druga obrażenia głowy.

Policja w Wyszkowie potwierdziła te tragiczne doniesienia. - Na ul. Białostockiej doszło do pożaru domu. W środku ujawniono ciała dwóch kobiet – powiedział kom. Damian Wroczyński. Straż pożarna przybyła na miejsce o 3:24. - Ze środka ewakuowana dwie kobiety, które nie dawały oznak życia. Najpierw były reanimowane przez strażaków, później przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon – przekazał st. bryg. Sławomir Pietrzak z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Strażak dodał, że pożar nie był duży, a cała akcja trwała półtorej godziny.

Prokuratura i policja nie chcą na razie ujawniać żadnych szczegółów z uwagi na dobro śledztwa. - Na miejscu cały czas pracuje biegły z zakresu pożarnictwa, trwają czynności procesowe. Nie możemy jednak wykluczyć, że kobiety zmarły w wyniku innych obrażeń, niż te spowodowane przez pożar - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prok. Krzysztof Jezierski z Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. Jak podaje portal rfm24.pl, ciała kobiet miały nosić obrażenia sugerujące, że ktoś zadał im śmierć przed wybuchem pożaru.

Według rmf24.pl, starsza kobieta miała ciężkie obrażenia głowy, a młodsza liczne rany zadane w klatkę piersiową ostrym narzędziem. Poszukiwany ma być 57-letni mąż młodszej z kobiet. Według ustaleń portalu, w poniedziałek (9 maja) odbyła się sprawa rozwodowa miedzy poszukiwanym, a zmarłą 58-laatką.

Kobiety zostały zamordowane?

W sprawie pozostaje na razie wiele niedomówień, a policja nie chce ujawniać więcej szczegółów. Wszelkie wątpliwości rozwieje dopiero sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci kobiet.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają