Tajemniczy samolot nad Warszawą! Niewyobrażalny huk [WIDEO]

2020-08-22 11:12 zw
AWACS nad Polską
Autor: archiwum se.pl

Co to takiego?! To pytanie zadawali sobie warszawiacy patrząc na niebo. Nad stolicą przeleciał tajemniczy wielki samolot i narobił pełno huku! Czy jest się czego bać? Zagadka nietypowego gościa nad Warszawą została już rozwiązana. Jak się okazuje, jest to przybysz z zagranicy.

Nad stolicą przeleciał tajemniczy wielki samolot i narobił pełno huku! Warszawiacy zadzierali głowy, oglądali niecodzienne zjawisko i robili pełno zdjęć. Co to było? Jak się okazuje, zagadkowa maszyna to samolot wczesnego ostrzegania i radiolokacyjnego nadzoru AWACS należący do NATO. W Warszawie był on jednak tylko gościem.

AWACS będzie stacjonował przez siedem dni w Krakowie. Na czym polega jego zadanie? Otóż samolot będzie zabezpieczał wspólne ćwiczenia amerykańskiego i polskiego lotnictwa wojskowego „Aviation Detachment Rotation 20-4”. Rozpiętość skrzydeł maszyny AWACS to 44,4 metra, jej długość 46,6 metra, a wysokość 12,6 metra.

Największy samolot świata wylądował w Polsce. Tak wyglądał rozładunek
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE