Tak będzie wyglądała Warszawa po APOKALIPSIE! To gorsze niż III wojna światowa [WIDEO]

2020-01-17 18:22
Jutro - nowa piosenka i klip Ady Fijał
Autor: materiały promocyjne Jutro - nowa piosenka i klip Ady Fijał

Przejmujemy się polityką i międzynarodowymi konfliktami, które mogą nas, całą Ziemię, wysadzić w powietrze. Ale czy ekologia nie jest ważniejsza? Może się okazać, że sami się zadusimy. I to już nie długo...

Smog, wszechobecny plastik i inne odpady czy totalne zanieczyszczenie zamieniające rzeki w toksyczne ścieki to już nie apokaliptyczne wizje rodem z filmów science fiction czy gier komputerowych, lecz czyhająca dosłownie za rogiem przerażająca, niedaleka przyszłość. I dotyczy to nie jakichś odległych krain, ale nas - tu i (prawie) teraz.

Tak właśnie uważa Ada Fijał, przygotowująca właśnie nowy projekt muzyczny EkoWoman, który otwiera singiel "Jutro". Dodajmy: projekt niekomercyjny i jest realizowany "ponad podziałami", bo przecież chyba wszyscy chcemy oddychać lepszym powietrzem.

Nie da się ukryć, że obraz Warszawy zakrytej i zatrutej smogiem, zasypanej plastikowymi śmieciami i odpadami oraz mieniącej się śmiertelnie tęczowym blaskiem Wisły robi wrażenie. Ale nie jest to dziwne, skoro przygotowało go studio Platige Image mające na swoim koncie nagradzane filmy animowane, efekty wizualne na potrzeby filmów fabularnych, trailery do gier komputerowych i realizacje sceniczne.

Udział w klipie "Jutro" wzięli znani artyści, m.in. Marieta Żukowska, Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg, Mariusz Drężek oraz Mirosław Zbrojewicz. Wszyscy są świadomi zbliżającej się apokalipsy klimatycznej i wszyscy mają nadzieję, że uda się jej zapobiec. - Myślę i wierzę, że nie jest za późno. Za późno dla nas. Bo natura poradzi sobie bez nas - mówi Paweł Deląg. - Każda inicjatywa zwiększająca świadomość ludzi na temat nieuchronnie zbliżającej się katastrofy ekologicznej jest bezcenna. Niech piosenka będzie hitem, niech dotrze do setek tysięcy odbiorców - dopowiada Grażyna Wolszczak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE