Tak od środka wyglądają nowe pociągi metra. Pokazali zdjęcia!

2021-08-16 13:31

230 miejsc siedzących, jednoprzestrzenne wnętrze, ekrany informacyjne i liczne udogodnienia dla pasażerów - to tylko niektóre elementy charakteryzujące nowe pociągi warszawskiego metra. Produkcja wagonów weszła w kolejny etap, a surowe, metalowe wnętrza wagonów już niedługo zostaną wyposażone we wszystkie elementy wystroju. Dostawa pierwszego pociągu jest planowana już za kilka miesięcy.

Produkcja nowych pociągów metra dla Warszawy wchodzi w kolejną fazę. Surowe, metalowe wnętrza wagonów już niedługo wyposażone zostaną we wszystkie znane pasażerom elementy wystroju. Estetyczna i funkcjonalna przestrzeń pozwoli na podróżowanie w bardzo komfortowych warunkach - zapowiadają przedstawiciele stołecznego metra. Nowe pociągi metra będą posiadały różnorodne wnętrze dostosowane do wielu grup pasażerów. Jest strefa przeznaczona do dłuższych podróży - z wieloma siedzeniami, kolejna została zaprojektowana z myślą o szybkiej wymianie pasażerów. To przestrzeń znajdująca się najbliżej drzwi wagonów. Jest tutaj dużo miejsc stojących, pionowy uchwyt pośrodku oraz wiele uchwytów bocznych.

Następny obszar - ze specjalnymi pionowymi panelami na których można się oprzeć całym ciałem oraz pasami bezpieczeństwa - przewidziano dla osób z niepełnosprawnościami, wymagających dodatkowego zabezpieczenia w trakcie podróży. W pociągu jest też wielofunkcyjna przestrzeń dla wózków dziecięcych, rowerów oraz osób podróżujących z dużym bagażem - mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowa Metra Warszawskiego.

Cały skład pomieści aż 1500 pasażerów. W środku znajdzie się wiele wyświetlaczy, mocne oświetlenie, wnętrze będzie stale monitorowane. Pasażerowie w sytuacji niebezpieczeństwa będą też mogli skontaktować się bezpośrednio z maszynistą. Przetarg na dostawy do 37 nowych, jednoprzestrzennych składów metra został rozstrzygnięty w październiku 2019 roku, po oddaleniu przez sąd wszystkich odwołań. Umowa na dostawę pociągów Skoda „Varsovia” podpisana została 30 stycznia 2020 r. Kontrakt przewiduje dostawę 222 wagonów, w tym 74 z kabiną maszynisty i 148 wagonów pośrednich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany