PRL w Polsce

Tak wyglądały mieszkania w czasach PRL-u. Królowały meblościanki i tureckie dywany

2024-06-11 13:30

W czasach PRL-u wnętrza mieszkań były urządzane w dość nietypowy sposób. Najbardziej charakterystycznym elementem były oczywiście meblościanki w salonach oraz tureckie dywany, które chciał mieć każdy. Co jeszcze znajdowało się w co drugim mieszkaniu przed laty i dlaczego nic do siebie nie pasowało? Sprawdź naszą galerię, by dowiedzieć się więcej!

Aranżacja wnętrz w czasach PRL-u. Tak wyglądało niemalże każde mieszkanie

Każdy, kto pamięta czasy PRL-u, z pewnością kojarzy również wyjątkowy wystrój ówczesnych mieszkań i domów. Niegdyś, w co drugim salonie znajdowała się meblościanka w wysokim połysku, turecki dywan ze wzorami oraz oczywiście żyrandol. Za przeszklonymi frontami w meblościance nie mogło zabraknąć także kryształów oraz całej zastawy, która używana była tylko podczas specjalnych okazji.

Ważnym elementem była także wersalka, która zazwyczaj służyła za kanapę oraz łoże do spania. W latach 60., 70., czy 80 praktycznie nic do siebie nie pasowało, lecz mimo to, miało to swój klimat. Co prawda dziś taki wystrój wnętrz byłby nie do pomyślenia, ale dawniej kupowano to, co było akurat na stanie w sklepie i nie przejmowano się ogólną prezentacją

Zobaczcie, jak wyglądały mieszkania w czasach PRL-u. Kultowe zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. 

Quiz. Polski rock zaczął się w PRL! Czy pamiętasz tamte zespoły?

Pytanie 1 z 10
Kto był wokalistą zimnofalowego zespołu Aya RL założonego w 1983 roku?
W czasach PRL był oblegany przez tłumy. Tyle pozostało z legendarnego "Platana"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki