Tak wysycha Wisła

i

Autor: FACEBOOK Tak wysycha Wisła

Tak wysycha Wisła! Zobacz przerażające zdjęcia z lotu ptaka [GALERIA]

2020-04-29 12:48

Susze doskwierają przyrodzie w całej Polsce. W województwie mazowieckim i w samej Warszawie jest plaga pożarów, brakuje wody w kranach, wysycha również Wisła. Jeden z mieszkańców Otwocka opublikował przerażające zdjęcia z lotu ptaka. - Tak suchej Wisły jeszcze nie widziałem – pisze.

Tysiące pożarów, wysychająca Wisła i brak wody w kranach – to tylko nieliczne z problemów, które są skutkiem wiosennej suszy w Polsce. Od kilku tygodni w Warszawie panuje susza. Poziom wody w Wiśle jest dramatycznie niski. Miasto apeluje, aby w miarę możliwości oszczędzać wodę i korzystać z warszawskiej kranówki.

ZOBACZ TEŻ: 10 kroków Ursynowa w walce z suszą! Czy pozostałe dzielnice wezmą przykład?


- Stosowane przez MPWiK technologie uzdatniania wody, jak ozonowanie pośrednie, wieloetapowa filtracja, w tym węglowa oraz dezynfekcja dwutlenkiem chloru, zapewniają wysoką jakość wody zarówno w momencie wtłoczenia jej do sieci, jak i w przewodach, którymi płynie do mieszkańców, aż do domu odbiorcy – poinformował stołeczny ratusz. Warszawską wodę można pić prosto z kranu, bez konieczności przegotowania.

ZOBACZ TEŻ: Opony, części samochodowe, góra śmieci! Nielegalne WYSYPISKO w otwockim lesie! [GALERIA]


Jeden z mieszkańców Otwocka opublikował przerażające zdjęcia z lotu ptaka. - Tak suchej Wisły jeszcze nie widziałem – pisze. Zobacz zdjęcia poniżej.

Niestety w nadchodzących miesiącach Warszawie grozi jeszcze większa susza niż w roku ubiegłym. Takie warunki pogodowe negatywnie oddziałują na trawy, drzewa, łąki i lasy, ale także a zdrowie mieszkańców. Warszawski Zarząd Zieleni postanowił do końca maja nie kosić trawników. Duże zmiany w pielęgnacji zieleni wprowadzają również stołeczne urzędy dzielnic.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

COŚ DOBREGO #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE