Targówek: Uderzył nastolatka i zabrał mu telefon. Grozi mu do 12 lat [ZDJĘCIA]

2018-01-26 9:00

W grudniu ubiegłego roku mężczyzna zaczepił 15-latka na przystanku autobusowym. Zastraszył go i zabrał telefon komórkowy. Funkcjonariusze z Targówka zatrzymali podejrzanego 25-latka. Daniel J. usłyszał już zarzut.  

Według relacji pokrzywdzonego Daniel J. zaczepił go, uderzył w pięścią twarz i zagroził pobiciem. Zażądał od 15-latka telefonu komórkowego, przestraszony i bezbronny nastolatek oddał mężczyźnie wart 900 złotych telefon. Po zajściu napastnik oddalił się od miejsca zdarzenia tramwajem.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci od razu podjęli działania w celu ustalenia tożsamości sprawcy i zatrzymania go. Teraz dowiedzieliśmy się, że doszło do zatrzymania. Prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór.

>>> Wola: Przeżył atak, bo został aresztowany

W efekcie mężczyzna musi się stawiać na komisariacie raz w tygodniu. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Czytaj też: Skrzydlaty rezydent Lotniska Chopina [AUDIO, WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE