„RAZEM MOŻEMY POMÓC”

Tata zaginionego Krzyśka Dymińskiego eksploruje dno rzeki. Wyłowił z wody szokujące rzeczy. „Może ktoś rozpozna”

2024-04-16 12:43

Z Wisły w ostatnich miesiącach wyłowiono kilka ciał. Jedno z nich zostało odnalezione przez ojca zaginionego 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego. Ojca, który pomimo upływającego czasu cały czas wierzy w to, że chłopiec wróci kiedyś do domu. Poszukiwania nastolatka trwają nieprzerwanie od niemalże 11 miesięcy. Daniel, tata Krzyśka, postanowił ponownie pomóc innym rodzinom. Na stronie internetowej, która została stworzona tuż po zaginięciu jego syna, będzie publikował wybrane informacje wraz ze zdjęciami i pozycją odnalezionych w Wiśle rzeczy.

W rzece odnaleziono ciało − ta wiadomość zawsze wzbudza emocje. Taki komunikat w ciągu ostatnich miesięcy słyszeliśmy kilkukrotnie. Pierwszy raz w niedzielę (17 marca), kiedy to Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła zwłoki młodego mężczyzny w wodzie. Jej członkowie prowadzili poszukiwania na Wiśle na prośbę dwóch rodzin: Krzysztofa Dymińskiego − którego poszukiwania trwają od 27 maja 2023 roku, jak i Klaudii Czaińskiej, która zaginęła 2 stycznia 2024 roku. Drugi raz – 23 marca, kiedy to w rzece odnaleziono poszukiwanego od dwóch miesięcy 34-letniego Damiana G. Mężczyzny, który pod koniec stycznia wyszedł z pracy i od tamtej pory nikt go nie widział. − Otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu zwłok w Wiśle niedaleko mostu Północnego − skomentował krótko Jacek Wiśniewski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Poszukiwanego 34-letniego Damiana odnalazł tata Krzyśka

Ciało Damiana z Wisły odnalazł tata zaginionego 16-letniego Krzyśka. Wyręczył w tym policję, która takich poszukiwań na rzece nie prowadzi. Rodzina nastolatka postanowiła pójść krok dalej. Na stronie internetowej „dyminski.pl” będzie udostępniać wybrane informacje oraz zdjęcia rzeczy, które odnaleziono w rzece.

Być może któraś z tych rzeczy należała do osoby zaginionej. Może ktoś rozpozna elementy ubioru i pozwoli to na rozwiązanie kolejnych zaginięć (wierzę że tym razem szczęśliwe). […] W trakcie poszukiwań zwracamy uwagę na inne osoby zaginione (kilka rodzin przekazało nam informacje o szczegółach ubioru oraz kluczowe daty i miejsca) − czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj oraz w naszej galerii dołączonej do tekstu. Wszystkie opisy, informacje znajdują się na stronie „dyminski.pl”.

#razemmożemypomoc

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Ostatnia droga zaginionego Krzysztofa Dymińskiego
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki