To był spec od rozmontowywania samochodów! Zobacz ile miał aut w dziupli [GALERIA]

2020-08-06 17:08 Norbert Amlicki
Dziuple samochodowe rozbite
Autor: Policja Dziuple samochodowe rozbite

Zorganizowana akcja, w której wzięło udział mnóstwo funkcjonariuszy przyniosła ogromny sukces. W ciągu pięciu dni skontrolowano ponad 70 adresów. Szajka kradnąca samochody z kraju i z Europy została rozbita a dziuple spustoszone.

Międzynarodowa szajka złodziei aut złapana. W niebezpiecznej akcji wzięło udział prawie trzystu funkcjonariuszy! Uczestniczyło ponad 200 policjantów ze stolicy, 21 biegłych i specjalistów ze straży granicznej, 4 funkcjonariuszy z laboratoriów kryminalnych oraz 27 inspektorów WIOŚ. W ciągu pięciu dni służby skontrolowały ponad 70 adresów, w których znaleziono 27 aut skradzionych w Polsce jak i w Europie, mnóstwo części samochodowych, ponad 3 kg środków odurzających i substancji psychotropowych oraz maszynę do produkcji papierosów.

Czynności prowadzone równolegle w ponad 70 miejscach pozwoliły na zatrzymanie i zabezpieczenie procesowe 27 pojazdów, w tym: lawet, kamperów, przyczep, samochodów osobowych, naczep ciągników siodłowych i ciągników siodłowych oraz 2 łodzi motorowych. - informuje Ewelina Kucharska z KSP w Warszawie.

Kto był za to odpowiedzialny?

Odpowiedzialny za to był 42-latek. - Podejrzany został zatrzymany 31 lipca 2020 r., a następnego dnia prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga przedstawił mu 36 zarzutów paserstwa części samochodowych i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci: policyjnego dozoru raz w tygodniu, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych - informuje Ewelina Kucharska z Komendy Stołecznej Policji w Warsawie. Wartość samochodów zabezpieczonych z podejrzeniem przerobienia oznaczeń wynosi 410 000 zł. - dodaje.