Warszawa: Więcej POLICJI na Nowym Świecie! Czy trzeba coś zmieniać? [GALERIA, SONDA, WIDEO]

2020-08-06 9:00 Norbert Amlicki
Więcej policji na Nowym Świecie!
Autor: Marek Kudelski/Super Express Więcej policji na Nowym Świecie!

Nowy Świat to ulica przy której do późnej nocy toczy się towarzyskie życie. Coraz częściej jednak dochodzi tam do interwencji policji i straży miejskiej. Zakłócanie ciszy nocnej, awantury nietrzeźwych, to drobiazgi w porównaniu z ostatnim atakiem agresji naćpanego mężczyzny, który w biały dzień podbiegł do turystki i uderzył ja pięścią w oko. Burmistrz Śródmieścia mówi – dość! Galeria zdjęć znajduje się w środku tekstu, a na końcu znajdziesz wideo i sondę!

W lipcu straż miejska musiała interweniować na Nowym Świecie 85 razy w niebezpiecznych sytuacjach. - Często zdarzają się interwencje w sprawie zakłócenia ciszy nocnej, ktoś przesadził z alkoholem, albo z powodu za głośnej muzyki – wylicza Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej. Najgłośniejszym incydentem był w ubiegłym miesiącu atak młodego mężczyzny, który pod wpływem narkotyków dostał szału i uderzył przypadkową kobietę. Złamał jej oczodół. Po tym zainterweniował burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens. - Zaczepianie przechodniów, demolowanie ogródków gastronomicznych pobicie turystki, kradzieże. Z niepokojem przyjąłem informacje o rozbojach dokonywanych przez osoby pozostające pod wpływem substancji psychoaktywnych, odnotowanych w ostatnim czasie w Śródmieściu. Nie mogę milczeć, gdy mieszkańcy oraz turyści padają ofiarami rozbojów – stwierdza burmistrz. I proponuje powołanie specjalnego zespołu, który wypracuje rozwiązanie, by Trakt Królewski był bezpieczny. Po 10 sierpnia ma się odbyć spotkanie w tej sprawie.

Warszawa: Tramwajarze zablokują miasto! Masa robót na torach

WIELKA AKCJA w Piasecznie. Przez okno WCHODZILI do chorego! ZOBACZ ZDJĘCIA [GALERIA]

Mieszkańcy i turyści, których „Super Express” pytał na Nowym Świecie, stwierdzają jednoznacznie: - Powinno być więcej patroli policji i straży miejskiej. Wyłapaliśmy tu kilka wypowiedzi z naszej sondy, która znajduje się na końcu artykułu. - Czuję się bezpiecznie chyba tylko dlatego, że dbam o tężyznę fizyczną. Gdybym był mniejszy i bardziej wątły to zawsze jest niepokój, że trafi się ktoś silniejszy, głupszy i cię uderzy – stwierdza Tomasz. Zofia stwierdza, że - Oczywiście, że powinno być więcej patroli! Wracam często sama w nocy do domu i prawie nigdy nie widzę tu policji i straży miejskiej. Wczoraj przez po południu reporterzy „SE” przez 4 godziny nie zobaczyli ani jednego patrolu pieszego na Nowym Świecie. W tym czasie ulica przejechały tylko dwa radiowozy policji i jedno auto straży miejskiej.

- Nowy Świat jest pod stałym patrolem zmotoryzowanym i pieszym –przekonuje Jerzy Jabraszko.

Warszawa: POŻAR w centrum handlowym. TYSIĄC OSÓB w środku!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.