Warszawa: Tramwajarze zablokują miasto! Masa robót na torach

2020-08-05 18:05 Mateusz Nadworski
Remont torowiska na Turzynie
Autor: Tramwaje Szczecińskie

Tramwajarze rozpoczną kolejny etap prac w ramach budowy torowiska na Winnicę i remont pętli Cm. Wolski. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od jesieni Tramwaje Warszawskie budują przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę na Białołęce. Już w przyszłym roku pasażerowie pojadą ponad kilometr dalej niż tam, gdzie obecnie dojeżdża tramwaj. Wydłużona trasa pobiegnie od ul. Strumykowej i zakończy się pętlami – tramwajową i autobusową w pobliżu Modlińskiej. Wybudowane zostaną także nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów. To będzie także kolejne zielone torowisko w Warszawie.

Warszawa: Budują rondo w Wawrze! Od czwartku utrudnienia do końca wakacji! [INFOGRAFIKA]

W ramach tych prac od piątku, 7 sierpnia, do końca miesiąca zamknięta będzie dla ruchu ul. Dzierzgońska pomiędzy ul. Odkrytą a ul. Światowida. Objazd zostanie poprowadzony do ul. Ordonówny. Autobusy linii 211 pojadą objazdem ulicami Ordonówny i Odkrytą, a linii 516 i N13 ulicami: Ordonówny i Światowida. Zwężona będzie również jezdnia ulic Światowida i Leśnej Polanki pomiędzy ul. Dzierzgońską a ul. Poetów. Prace budowlane będą wiązały się także z zamknięciem chodnika po jednej stronie ulicy i drogi dla rowerów na tym odcinku.

Warszawa: Drogowcy kończą budowę mostu Południowego! Kiedy otwarcie? [WIDEO, GALERIA]

To nie koniec utrudnień spowodowanych pracą tramwajarzy w stolicy. W sobotę i niedzielę, 8 i 9 sierpnia, tramwajarze będą kontynuowali wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Nowowiejską. Konieczne będzie wyłączenie ruchu tramwajów w ciągu al. Niepodległości – ul. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II od ul. Nowowiejskiej do ronda ONZ. Tramwaje linii 17, pomiędzy ul. Nowowiejską i Kinem Femina, zostaną skierowane na objazd przez Nowowiejską, Marszałkowską, pl. Bankowy i al. „Solidarności”.

Warszawa: Oszukiwał klientów w internecie... ZNOWU! Miejmy nadzieję że to ostatni raz [GALERIA]

Tramwaje linii 10 i 33 dojeżdżając do ronda ONZ, będą zamieniały się numerami i kontynuowały dalszą jazdę w stronę pętli Metro Młociny. I tak, tramwaje linii 10 po ruszeniu z przystanku Norblin zmienią oznaczenie i od ronda ONZ będą kontynuowały podróż do Metra Młociny jako linia 33. Analogicznie będzie się działo z wagonami linii 33 po ruszeniu spod Hali Mirowskiej. Wzdłuż wyłączonego odcinka sieci tramwajowej pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów linii zastępczej Z33, kursującej na trasie: GUS – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – E. Plater.

WIELKA AKCJA w Piasecznie. Przez okno WCHODZILI do chorego! ZOBACZ ZDJĘCIA [GALERIA]

Zmiany będą dotyczyły także kierowców i pieszych. Na wysokości skrzyżowania z ul. Nowowiejską zwężona o skrajny pas wzdłuż torowiska będzie jezdnia al. Niepodległości prowadząca w kierunku centrum. Nieczynne będzie także przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości budynków Politechniki Warszawskiej.

Warszawa: GROZA w Śródmieściu! 19-latka NA KRAWĘDZI MOSTU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO!

W sobotę, 8 sierpnia, tramwajarze rozpoczną także remont układu torów na pętli Cm. Wolski. Do początku października pętla będzie nieczynna. Z tego powodu zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 13. Składy linii 27 zostaną skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 do pętli Koło.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Warszawa: Ciężarówki rozbijają się na potęgę! Urzędnicy się poddali. Czy jest złoty środek? [WIDEO, GALERIA]

ZOBACZ TEŻ POSTĘPY PRZY BUDOWIE MOSTU POŁUDNIOWEGO:

Drogowcy kończą budowę mostu południowego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.