Kolejna ciężarówka rozbiła się przed wiaduktem

i

Autor: Sebastian Wielechowski Kolejna ciężarówka rozbiła się przed wiaduktem

Warszawa: Ciężarówki rozbijają się na potęgę! Urzędnicy się poddali. Czy jest złoty środek? [WIDEO, GALERIA]

2020-08-05 8:07

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich rozkładają ręce. Nie wiedzą co jeszcze można zrobić, by kierowcy ciężarówek nie ignorowali znaków przed wjazdem pod remontowany wiadukt ul. Ostrobramskiej. Od początku budowy miało tam miejsce pięć identycznych, poważnych kolizji. Jeszcze trochę i dojdzie do tragedii.

Co się jeszcze musi stać, by kierowcy ciężarówek nie ignorowali ostrzeżeń przed wjazdem pod remontowany wiadukt? Drogowcy dwoją się i troją by jak najlepiej oznaczyć to niebezpieczne miejsce. Kilkaset metrów przed terenem budowy stoją znaki ostrzegające przed niską skrajnią wiaduktu. Dodatkowo robotnicy umieścili na specjalnych rusztowaniach stalową belkę, pokazującą jaka wysokość jest maksymalna dla wjeżdżającego pojazdu. To właśnie w nią -na szczęście- uderzają rozpędzone ciężarówki. - Ta belka to jedyna osłona dla pracujących robotników na budowie. Gdyby nie ona, pewnie dochodziłoby do tragedii – stwierdził rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski, który dodał, że na budowie zostały spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa. - Razem z ekspertami i policją przebadaliśmy to miejsce. Wszystkie znaki i ograniczenia w postaci belek są przemyślane. Są wyznaczone objazdy dla dużych pojazdów. Nie możemy już nic więcej zrobić. Nie odpowiadamy za to co robią kierowcy. Nie możemy od nich nic egzekwować – stwierdził Jakub Dybalski.

Warszawa: Ciężarówka wbiła się w wiadukt! Kierowca źle wyliczył wysokość [GALERIA]

Kolejna kolizja ciężarówki w al. Stanów Zjednoczonych

Warszawa: To już czwarty raz! Kolejna ciężarówka wbiła się w stalową belkę w al. Stanów Zjednoczonych! [WIDEO,GALERIA]

Kierowcy ciężarówek ewidentnie jeżdżą tą drogą na pamięć. Na szczęście jeszcze podczas żadnego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Do tej pory miało miejsce pięć dużych kolizji, w których stalowa belka wbiła się w dach pojazdu, albo spadła na jezdnię. Za każdym razem interweniować musiał specjalny zespół ratownictwa technicznego straży pożarnej, a droga była całkowicie zablokowana na kilka godzin.

Warszawa: Znów ścieki leją się do Wisły?! Mieszkańcy alarmują!

Ząbki: Jaguar wbił się w karetkę z pacjentką! Są ranni

Nie zawsze dochodzi do uderzenia. Codziennie kierowcy dosłownie w ostatniej chwili wyhamowują przed metalowym ograniczeniem. W sieci hulają filmiki obrazujące chwile grozy jakich czasem doświadczają kierowcy. Co jeszcze musi się stać by duże auta omijały to miejsce szerokim łukiem?

Warszawa: Prezydent zamknie ważny plac w Warszawie! Szykują się zmiany

Tragedia pod Piasecznem! Zmarł sołtys użądlony przez rój os!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.