Warszawa: Znów ścieki leją się do Wisły?! Mieszkańcy alarmują!

2020-08-04 17:40 Mateusz Nadworski
Ścieki w Wiśle?
Autor: Materiały prasowe Ścieki w Wiśle. Zdjęcie ilustracyjne

Do naszej redakcji znów docierają niepokojące informacje. Z kolektora na wysokości ul. Krasińskiego mają spływać ścieki prosto do Wisły. Czy to kolejna awaria?

Mogłoby się wydawać, że po zeszłorocznej wielkiej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" urzędnicy wyciągnęli wnioski. Pod koniec czerwca znów informowaliśmy o tym, że ścieki leją się do Wisły przy ul. Farysa. Wtedy miasto uspokajało, że rezerwowy kolektor wyrzucał odpady. Smród był nie do zniesienia a pływające śmieci znów zanieczyściły rzekę.

Warszawa: Dostaniemy 70 nowych autobusów! Pojazdy napędzane gazem powędrują do MZA

O czerwcowej sytuacji zaalarmowali nas mieszkańcy. Dziś mamy podobną sytuację. Czytelnicy donoszą, że z kolektora znajdującego się w okolicy ul. Krasińskiego znów leją się śmierdzące odpady! Służby kontrolujące rzekę jednak nic nie wiedzą na ten temat. - Nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Pada deszcz więc do Wisły spływa pewnie deszczówka z całego miasta. To normalne – stwierdziła Kinga Czerwińska z rzecznego komisariatu policji.

Ząbki: Jaguar wbił się w karetkę z pacjentką! Są ranni

Mieszkańców ponownie uspokajają też stołeczni urzędnicy. - W sytuacji kiedy mamy obfite opady deszczu takie jak dzisiaj, które mogą doprowadzać do zalewania ulic i stwarzania zagrożenia dla mieszkańców stosujemy takie same metody jak inne miasta. Według przepisów nadmiar wody odprowadzany może być do zbiorników wodnych. W naszym przypadku do Wisły. Jest to normalna procedura – powiedziała Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza, która dodała, że po każdym nieprawdziwym zgłoszeniu dotyczącym ścieków w Wiśle, woda w rzece była dokładnie sprawdzana. Badania nie wykazywały żadnych zanieczyszczeń.

Warszawa: CHODZIŁ po mieście w samej PIŻAMIE! Nie UWIERZYSZ dlaczego!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Ścieki w Wiśle?
Autor: Materiały prasowe Ścieki w Wiśle?

ZOBACZ TEŻ KOGO SPOTKALI STRAŻNICY MIEJSCY:

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.