Warszawa: Dostaniemy 70 nowych autobusów! Pojazdy napędzane gazem powędrują do MZA

2020-08-04 17:21 Mateusz Nadworski
Autobus CNG
Autor: Urząd m.st. Warszawy Autobus CNG

W przyszłym roku na warszawskie ulice wyjadą nowoczesne i ekologiczne autobusy gazowe. 4 sierpnia Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę na dostawę 70 takich autobusów.

Do Warszawy przyjedzie 40 Solarisów Urbino 12 CNG o długości 12 metrów i 30 Solarisów Urbino 18 CNG o długości 18 metrów. Autobusy Solaris będą dostarczane do Warszawy od kwietnia przyszłego roku.

Ząbki: Jaguar wbił się w karetkę z pacjentką! Są ranni

Nowe autobusy będą miały bogate wyposażenie, zgodne ze standardami obowiązującymi w Warszawskim Transporcie Publicznym: klimatyzację całopojazdową, monitoring, instalację przeciwpożarową, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, a także udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności w postaci wyznaczonych miejsc dla wózków, żółtych poręczy i barierek, informacji pismem Braille’a, dźwiękowych zapowiedzi przystanków. Dodatkowo pasażerowie będą mogli skorzystać z ładowarek USB do urządzeń mobilnych. Pojazdy będą wyposażone w blokady antyalkoholowe.

Warszawa: CHODZIŁ po mieście w samej PIŻAMIE! Nie UWIERZYSZ dlaczego!

To nie koniec dobrych informacji. Dziś rozstrzygnięto też przetarg na dostawę 90 przegubowych autobusów gazowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Zwycięzcą została firma Autosan z ofertą w wysokości 165 mln zł.

Warszawa: Prezydent zamknie ważny plac w Warszawie! Szykują się zmiany

\W MZA trwają w tej chwili również dostawy autobusów elektrycznych. Do tej pory do Warszawy dotarło 60 przegubowych autobusów elektrycznych. Cały kontrakt obejmujący 130 „elektryków” Solarisa zostanie zrealizowany do końca listopada bieżącego roku.

W tej chwili miejski operator dysponuje flotą 91 autobusów elektrycznych i 145 gazowych. Do końca 2022 roku „elektryków” będzie 160 sztuk, a „gazowców” 305 . Wtedy liczba autobusów zero i nisko emisyjnych zbliży się do 35 procent całego taboru MZA.

Tragedia pod Piasecznem! Zmarł sołtys użądlony przez rój os!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA Z TRAGICZNEGO WYPADKU AUTOBUSU NA MOŚCIE GROTA:

Tak wyglądał moment wypadku autobusu na trasie S8

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.