Warszawa: Drogowcy kończą budowę mostu Południowego! Kiedy otwarcie? [WIDEO, GALERIA]

2020-08-05 16:31
Południowa Obwodnica Warszawy. NAJNOWSZE ZDJĘCIA
Autor: GDDKiA Południowa Obwodnica Warszawy. NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Dobra wiadomość dla kierowców! Drogowcy kończą budowę mostu Południowego! Robotnicy uwijają się jak tylko mogą, by w październiku można było już pojechać nową trasą ekspresową S2. "Zaawansowanie robót na całym odcinku wynosi ok. 88 proc.".

Drogowcy kończą budowę mostu południowego

Już niewiele pozostało by ukończyć prace na moście. Została do położenia ostatnia warstwa nawierzchni. Przed nami roboty wykończeniowe – stwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Warszawa: Ciężarówki rozbijają się na potęgę! Urzędnicy się poddali. Czy jest złoty środek? [WIDEO, GALERIA]

Budowana około 1,5 kilometrowa przeprawa przez Wisłę, to część 6,5 kilometrowej nowej drogi ekspresowej S2. Według drogowców zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi ok. 88 proc. - Chcemy oddać do ruchu całą inwestycję. Nie będziemy jej otwierać w kawałkach. Robimy wszystko by kierowcy pojechali nią w październiku bieżącego roku – dodała Małgorzata Tarnowska.

Warszawa: GROZA w Śródmieściu! 19-latka NA KRAWĘDZI MOSTU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO!

Robotnicy wykonują ostatnie prace porządkowe. Montowane są znaki, izolacja i odwodnienie mostu. Trwa też montaż barier ochronnych w ciągu trasy i balustrad na pieszych kładkach. Most pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na węźle Wał Miedzeszyński układana jest nawierzchnia i montowana sygnalizacja świetlna. W miniony weekend zakończyły się prace przy odtwarzaniu nawierzchni ul. Przyczółkowej.

Marsz na Woli dziś wieczorem. W hołdzie ofiarom bestialskiej rzezi. Nie zapomnijcie maseczek!

Można powiedzieć, że to ostatnia prosta do uroczystego otwarcia trasy. Trasy, która nie należała do najtańszych. - Wartość inwestycji, m.in. roboty drogowe, nadzór czy wykupy gruntów to około 1,4 miliarda złotych – podsumowała Małgorzata Tarnowska.

Warszawa: Kup sobie barkę! Urzędnicy szukają nowego właściciela dla opuszczonej łajby

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE