Tragedia była blisko. Młody mężczyzna wpadł do Wisły. Resztkami sił walczył o życie

i

Autor: Komenda Stołeczna Policji Tragedia była blisko. Młody mężczyzna wpadł do Wisły. Resztkami sił walczył o życie

Trzydziestolatek wpadł do Wisły w Warszawie. Walczył do końca

2021-10-20 12:22

To mogło skończyć się tragedią. Trzydziestokilkuletni mężczyzna wpadł do Wisły. Walczącego o życie mężczyznę zauważył przypadkowy przechodzień. To właśnie on wezwał pomoc. Na miejsce ruszyli policjanci, którzy wyłowili mężczyznę na pokład łodzi policyjnej.

We wtorek, 19.10.2021, około godziny 12:15 dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji odebrał zgłoszenie dotyczącą tego, że w Wiśle poniżej mostu Gdańskiego dryfuje mężczyzna. Jak informują mundurowi należało to potwierdzić, ponieważ osoba zgłaszająca nie była pewna co dokładnie widziała. Na miejsce zdarzenia wysłano partol policyjny, który sprawdzał rejon przy Moście Gdańskim. Policjanci nie zauważyli tam nic nadzwyczajnego. Jednak poszukiwań nie przerwano i kilku minutach patrol wodny zauważył poniżej Mostu Gdańskiego mężczyznę niesionego nurtem rzeki.  

Zobacz koniecznie: Czworo przyjaciół spłonęło w audi. Ich ciała były całkowicie zwęglone. Przeprowadzono sekcję zwłok

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji ratunkowej, wyciągnęli z wody skrajnie wyczerpanego, co chwilę zanurzającego się pod wodą trzydziestoparolatka. Na brzegu policjanci wspólnie z Państwową Strażą Pożarną czuwali nad czynnościami życiowymi mężczyzny po czym przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.   

Przeczytaj: Maleńka Hania, Zuzia i Dawidek zginęli w męczarniach. Potworny los odebrał im szansę na życie [ZDJĘCIA]

27-latek miał dwa promile i wjechał do rzeki. Uratował go wędkarz
Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE