Dwie masakry w Złotych Tarasach. Dyrekcja galerii wydała pilne oświadczenie

2021-11-02 21:43

Na przestrzeni kilku ostatnich dni w galerii Złote Tarasy doszło do niemal identycznych tragedii, których skutkiem była śmierć dwóch osób. 28 października w efekcie upadku z dużej wysokości zginął około 40-letni mężczyzna, natomiast dzisiaj (2 listopada) z tego samego powodu zmarła 46-letnia klientka centrum handlowego. Do tragicznych wydarzeń w wydanym oświadczeniu odniosła się dyrekcja Złotych Tarasów.

Tragedia w Złotych Tarasach. Dyrekcja galerii wydała oświadczenie

Do pierwszej z tragedii w Złotych Tarasach doszło 28 października, gdy około 40-letni mężczyzna, który zjeżdżał ruchomymi schodami spadł z wysokości ponad 12 metrów. Z ustaleń dziennikarzy Super Expressu wynika, że mógł on doznać ataku padaczki, a następnie wypaść przez barierki. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie, zginął na miejscu. Dzisiaj (2 listopada) miała miejsce druga tragedia w Złotych Tarasach. 46-letnia kobieta runęła z poziomu +4 na poziom -1 i również straciła życie w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności obu zdarzeń bada prokuratura. Do wypadków odniosła się również dyrekcja galerii Złote Tarasy. W oświadczeniu cytowanym przez portal warszawawpigulce.pl, zarządcy centrum handlowego stwierdzili, że ostatnie tragiczne incydenty nie były wynikiem zaniedbań kwestii bezpieczeństwa, a barierki i ruchome schody spełniają wymagania wynikające z prawa budowlanego oraz wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego. Zdaniem dyrekcji Złotych Tarasów, wstępne ustalenia śledczych wskazują, że oba wypadki wynikały z prób samobójczych podjętych przez osoby, które poniosły śmierć.

Poniżej treść oświadczenia Biura Dyrekcji CH Złote Tarasy.

PRZECZYTAJ: Kolejna tragedia w Złotych Tarasach. Nie żyje klientka galerii. Runęła z wysokości

W związku ze zdarzeniami na terenie CH Złote Tarasy z dnia 28 października br. oraz 2 listopada br. informujemy, że barierki oraz ruchome schody w CH Złote Tarasy spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Wstępne ustalenia wskazują, że osoby zmarłe w ww. dniach, targnęły się na własne życie. Policja oraz Prokuratura nadal prowadzą czynności w tych sprawach. Wszelkie pytania dotyczące przyczyn wydarzeń oraz postępów w obu śledztwach prosimy kierować do wymienionych organów.

ZOBACZ: Makabryczna śmierć w Złotych Tarasach. Ustaliliśmy wstrząsające szczegóły tragedii!

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE