Nie żyje Maciej Rosalak

i

Autor: Rafał Guz/Forum Nie żyje Maciej Rosalak

SMUTNE WIEŚCI

Tragiczna wiadomość. Nie żyje Maciej Rosalak. „Pozostawał zawsze ciepły, serdeczny i uśmiechnięty”

2023-03-16 19:32

Nie żyje Maciej Rosalak, miał 76 lat. Był publicystą historycznym, autorem książek historycznych i redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Jak podaje portal „Halo Ursynów”, był jednym z pierwszych mieszkańców ursynowskiego osiedla Jary. Jego pogrzeb odbędzie się na Starych Powązkach, 21 marca.

Warszawa, Ursynów. Nie żyje Maciej Rosalak. Miał 76 lat

Nie żyje Maciej Rosalak. Był dziennikarzem, publicystą, autorem wielu książek. W przeszłości pracował w „Rzeczpospolitej”. Zajmował funkcję sekretarza redakcji. Był współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne „Rzeczpospolitej”: „Zwycięstwa Oręża Polskiego”, „Chwała Oręża Polskiego” i „Księga Kresów Wschodnich”. Był także jednym z redaktorów miesięcznika „Uważam Rze - Historia”. Pracował również jako redaktor dla „Uważam Rze – Historia”. Był również odznaczony Medalem Pro Memoria oraz złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Portalowi „Halo Ursynów” udało się porozmawiać z sąsiadem zmarłego dziennikarza. – Przez 45 lat spotykaliśmy się niemal codziennie na klatce schodowej, przy windzie lub na zakupach w pobliskim Megasamie i wymieniali bodaj kilka słów. Kiedy, jako młodzi, sprowadziliśmy się na Ursynów, Maciek wraz z żoną Martą, w mieszkaniu na parterze, często urządzał sąsiedzkie prywatki. Był duszą towarzystwa. [...] Pozostawał zawsze ciepły, serdeczny i uśmiechnięty. Ceniłem go za pracowitość, erudycję, rzetelność, imponował swoją rozległą wiedzą i dociekliwością – wspomina go mężczyzna.

Marcin Rosalak zmarł nagle, w niedzielę 12 marca. Jego pogrzeb odbędzie się na Starych Powązkach. Uroczystość pogrzebowa została zaplanowana na wtorek, 21 marca o godzinie 11.

Sonda
Czy uczestniczyłaś/eś kiedyś w pogrzebie znanej osoby?