Straszne

Tragiczny pożar domu na Mokotowie. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

2023-03-03 7:33

W czwartek wieczorem, 2 lutego, na Mokotowie spłonął dom. Do pożaru doszło przy ul. Pejzażowej. Niestety, pożar okazał się niezwykle tragiczny w skutkach. Strażacy wewnątrz płonącego budynku znaleźli zwłoki mężczyzny. Na ratunek było już za późno. Akcja gaśnicza wciąż trwa. Na miejscu są też inne służby.

Pożar domu na Mokotowie

"Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 21" - przekazał PAP kpt. Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej. Wyjaśnił, że ogniem zajął się parterowy budynek z drewnianym dachem w rejonie ogródków działkowych przy końcu ul. Pejzażowej.

Niestety, pożar okazał się niezwykle tragiczny w skutkach. "Po wstępnym stłumieniu pożaru z budynku wydobyto jedną osobę. Mężczyzna nie zdradzał oznak życia" – powiedział strażak.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiara pożaru miał około 50 lat.

Akcja służb na Mokotowie

Oprócz strażaków walczących z szalejącym żywiołem, na miejscu działają też inne służby. Ustalenie przyczyn pożaru będzie możliwe dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej.

"Ze względu na skomplikowaną konstrukcję dachową i konieczność prac rozbiórkowych akcja jeszcze potrwa" - poinformował ok. godz. 22 w czwartek (2 marca) kpt. Michał Skrzypa.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?