Dramatyczna akcja ratunkowa na Bielanach. Starszy mężczyzna umarłby, gdyby nie reakcja strażników miejskich

i

Autor: PEXELS.COM/STRAŻ MIEJSKA Dramatyczna akcja ratunkowa na Bielanach. Starszy mężczyzna umarłby, gdyby nie reakcja strażników miejskich

NIKT NIE ZAREAGOWAŁ

Dramatyczna akcja ratunkowa na Bielanach. Starszy mężczyzna umarłby, gdyby nie reakcja strażników miejskich

2023-03-02 15:45

„Nietrzeźwy mężczyzna zaczepia przychodniów” – tak brzmiało zgłoszenie, które wpłynęło wieczorem, 28 lutego, do straży miejskiej. Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze. Zastali tam starszego mężczyznę, który opierał ciężar swojego ciała o ścianę, trzymał ręce na klatce piersiowej. Na pewno był pijany?

Warszawa, Bielany. Umierał na chodniku, zareagowali dopiero strażnicy

We wtorek, 28 lutego, przy ul. Kasprowicza na warszawskich Bielanach, przechodniów zaczepiał starszy mężczyzna. Według świadków zdarzenia, emeryt miał być pijany. Przerażeni mieszkańcy zgłosili sprawę do funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy natychmiast udali się w wyznaczone miejsce.

Zastali tam starszego mężczyznę, który trzymając rękę na klatce piersiowej, opierał się o ścianę budynku. Strażnicy nie poczuli od niego alkoholu. Mężczyzna z trudem oddychał, ale zdołał poinformować strażników, że czuje silny ból w klatce piersiowej i jest mu bardzo zimno – przekazał referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

Mężczyzna zaczął rozmawiać ze strażnikami. Przekazał im, że szukał pomocy u przechodniów, jednak nikt nie zareagował.

W pewnym momencie senior zaczął osuwać się na chodnik. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe dodają strażnicy miejscy. Mężczyzna został ułożony w pozycji bocznej bezpiecznej na kocu termicznym.

Funkcjonariusze pilnie oczekiwali na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego. W trakcie czekania, mężczyźnie zaczęła drętwieć połowa ciała. Senior zaczął tracić przytomność. Z podejrzeniem udaru został przetransportowany do szpitala.

To pewne, gdyby nie jedno zgłoszenie do straży miejskiej, mężczyzna mógłby umrzeć na chodniku.

Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?