Pożar kamienicy przy ul. Kresowej na Pradze

i

Autor: PAP/Piotr Nowak Pożar kamienicy przy ul. Kresowej na Pradze

Tragiczny pożar w kamienicy na Gocławku. W zgliszczach zwęglone ciało kobiety

2022-01-09 11:20

W sobotni wieczór mieszkańcy kamienicy przy ul. Kresowej na Gocławku nie mogli pójść spokojnie spać. W jednym z mieszkań na drugim piętrze wybuchł pożar, który objął również poddasze. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Z budynku ewakuowano 31 osób. Niestety, podczas przeszukiwania zgliszczy strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety.

Do pożaru kamienicy przy ul. Kresowej doszło w sobotę (8 stycznia) około godz. 19:20. Ogień początkowo obejmował jedno mieszkanie na drugim piętrze. Później przedostał się również na dach i poddasze. Przez blisko siedem godzin strażacy walczyli z buchającymi płomieniami. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 2. Spłonęło około 200 metrów kwadratowych budynku.

- Ewakuowano 31 osób - przekazała Irmina Sulich z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Przerażeni lokatorzy mogli schronić się w podstawionym autobusie miejskim. Nie wrócili już jednak do swoich mieszkań. Zapadła bowiem decyzja o 24-godzinnym dozorze prowadzonym na miejscu przez jeden zastęp straży pożarnej. Co więcej, nadzór budowlany wydał decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania.

Pożar mieszkania na Gocławku był tragiczny w skutkach. - W trakcie gaszenia i przeszukiwania lokalu znaleziono zwęglone ciało człowieka - przekazał asp. sztab. Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej. - Była to kobieta - uściśla policja.

Na razie nie są znane szczegółowe przyczyny jej śmieci, jak również przyczyny wybuchu pożaru. Jak tłumaczy stołeczna policja, będą prowadzone działania pod nadzorem prokuratora, zostanie też powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Dopiero przy ich pomocy ustalone zostaną wszystkie okoliczności i przyczyny tego koszmarnego pożaru.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany