PRZERAŻAJĄCE

Tragiczny pożar w Nasielsku. Jęzory ognia buchały z okien mieszkania na parterze. Strażacy znaleźli w lokalu zwęglone zwłoki

2023-01-25 16:38

W środę, 25 stycznia w Nasielsku doszło do przeraźliwego pożaru. Ogniem zostało objęte całe mieszkanie na parterze wielorodzinnego budynku mieszczącego się przy ul. Sportowej 4B. W trakcie dogaszania pożaru strażacy odnaleźli w środku zwęglone ciało około 40-letniego mężczyzny. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora.

Nasielsk. Finał tragicznego pożaru w bloku. Znaleziono zwęglone ciało mężczyzny

Pierwsze informacje o pożarze przekazał nam reporter „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu przy ul. Sportowej 4B w Nasielsku, w bloku mieszkalnym, wybuchł gigantyczny pożar. Ogniem objęte było całe mieszkanie.

Zgłoszenie, które wpłynęło do straży pożarnej zawierało informację o tym, że w środku lokalu może znajdować się jakaś osoba. Niestety, te informacje się potwierdziły.

Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 11:22. W wielorodzinnym budynku wybuchł pożar. Ogień wychodził poza okna, był znacznie rozwinięty. Mieliśmy podejrzenia, że w środku może znajdować się jakaś osoba – potwierdził nam mł. kpt. Paweł Plagowski, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, łącznie 22 ratowników, policja, zastęp ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne, gazowe, burmistrz Nasielska oraz nadzór budowlany i prokuratura.

Ewakuowaliśmy budynek i w trakcie przeszukania oraz ugaszania ognia w mieszkaniu na parterze, znaleziono osobę, która w wyniku poniesionych ran zmarła. Lekarz stwierdził zgon – dodał strażak.

Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratury. Trwa ustalanie okoliczności pożaru.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki