Wypadek autobusu Warszawa. Tragiczny wypadek. Kierowca był bardzo młody. Co o nim wiemy?

2020-06-25 15:25
Autobus zawisł na moście Grota
Autor: EAST NEWS Autobus zawisł na moście Grota

Tragiczny wypadek autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne, z czego 17 jest hospitalizowanych. Wśród nich jest kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu. Co o nim wiemy? Kim jest kierowca i jaka jest prawdopodobna przyczyna wypadku?

Tragiczny wypadek autobusu w Warszawie

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 13 w czwartek, 25.06.2020. Autobus linii nr 186 to przegubowiec należący do Zarządu Transportu Miejskiego. Jechał on w kierunku pętli Szczęśliwice. W pewnym momencie przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę.

Jedna osoba - pasażerka autobusu - zginęła na miejscu, a 17 osób zostało przetransportowanych do szpitali. Wśród nich jest kierowca autobusu - według policjantów - nie jest on w stanie ciężkim i przebywa pod opieką służb.

Warszawa: Co wiemy o kierowcy autobusu, który spadł z S8?

Według informacji przekazanych przez policjantów - autobus prowadził dwudziestokilkuletni kierowca. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że pracował w tej firmie przez rok i właśnie kończył swoją zmianę.

Jak przekazał rzecznik ZTM - kierowca jest certyfikowany, jest przytomny i przebywa pod opieką służb w jednym z warszawskich szpitali. Prawdopodobną przyczyną wypadku autobusu w Warszawie było zasłabnięcie kierowcy - poinformował Sylwester Marczak ze stołecznej policji.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE