Tragiczny wypadek rowerzystki na Mokotowie. W internecie zawrzało: "Nie trzeba patrzeć czy coś jedzie bo przecież mamy pierwszeństwo!"

2021-06-18 9:02
Tragiczny wypadek rowerzystki na Mokotowie. W internecie zawrzało: Nie trzeba patrzeć czy coś jedzie bo przecież mamy pierwszeństwo!
Autor: Tadeusz Mróz Tragiczny wypadek rowerzystki na Mokotowie. W internecie zawrzało: "Nie trzeba patrzeć czy coś jedzie bo przecież mamy pierwszeństwo!"

Straszny wypadek, do którego doszło 15 czerwca (wtorek) na Mokotowie, wywołał lawinę komentarzy. Starsza kobieta, która jechała rowerem, wpadła prosto na przednią szybę rozpędzonej Skody Octavii. Na jezdnię rozsypały się kwiaty i polała się krew, a jej samej z nóg spadły czarne balerinki. Po tym zdarzeniu w internecie pojawiła się lawina komentarzy. "Nie trzeba patrzeć czy coś jedzie bo przecież mamy pierwszeństwo!" - piszą internauci.

Do tragicznego zdarzenia doszło 15.06.2021 na skrzyżowaniu ulic Kostrzyńskiej i Statkowskiego w Warszawie. 82-letnia kobieta, która jechała na rowerze, została potracona przez rozpędzony samochód osobowy. Z uszkodzeń auta wynikało, że rowerzystka uderzyła w jego przednią szybę, która była stłuczona w drobny mak. Na karoserii auta i na jezdni widać było przerażające ślady krwi. Kobiecie spadły z nóg buty. W koszyku swojej czarnej damki wiozła bukiet kwiatów, które rozsypały się po jezdni.

Zobacz koniecznie: Z nóg spadły jej czarne baleriny, na drogę posypały się tulipany. Rowerzystka zmieciona na Mokotowie [ZDJĘCIA]

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Po tym zdarzeniu w internecie pojawiło się bardzo wiele opinii. Jak całą sytuację komentują internauci?

Jolanta: "Na rowerze po Warszawie jeździłam do 2015 roku. Nastała jednak moda rowerowa i się jeździć nie da, jakieś chore wyprzedzanie, kto szybciej. Uważam, że ścieżki są już za wąskie i zbyt niebezpieczne przy jeździe Polaków. A jazda rowerem ulicami Warszawy powinna być kategorycznie zabroniona, zresztą w górach też. Po moich ostatnich wrażeniach z Zakopanego."

Anna: "Co za kierowca, który widzi w pobliżu rowerzystkę i jedzie z prędkością 50 km. A Pani nie jest staruszką skoro jeździ na rowerze. Cóż, pozostaje tylko życzyć jej powrotu do zdrowia."

Agnieszka: "Wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i zdawać na kartę rowerową. Powinni to wprowadzić, na pewno byłoby dużo bezpieczniej."

Renata: "Nie usprawiedliwiam osób kierujących samochodami ale z obserwacji mogę powiedzieć że osoby które jeżdżą rowerami często nie znają przepisów o ruchu drogowym."

Pawel: "Wszystkim się za bardzo spieszy. I obserwując jak niektórzy jeżdżą to łapie się za głowę. Ciężko na chwilę zwolnić żeby nie uniknąć czołówki z jadącym z przeciwka. To rura!!! Minąć szybko rowerzystę i żeby nie uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka to albo go zmusza do zjechania np na pobocze albo zajeżdżają drogę rowerzyście."

Darek: "Nie trzeba patrzeć czy coś jedzie bo przecież mamy pierwszeństwo!"

Więcej komentarzy znajdziesz na naszym profilu na Facebook.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE