Tramwaj sunął po betonie! Awaria w al. Niepodległości. Wagon wypadł z szyn [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-06-21 11:11
Tramwaj sunął po betonie! Awaria w al. Niepodległości. Wagon wypadł z szyn
Autor: Amadeusz Calik/Super Express

Przerażająca sytuacja na Mokotowie! Pędzący tramwaj nagle wypadł z szyn i "przeskoczył" na drugi tor. Starsza kobieta spadła z siedzenia i cała się poobijała. Wykolejony tramwaj blokował całe skrzyżowanie przez kilka godzin. Powodowało to ogromne utrudnienia w ruchu drogowym i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dwie linie tramwajowe zostały skierowane na objazdy.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Rakowiecką. Po godzinie 18 pędzący tramwaj tramwaj linii 17 nagle dosłownie wypadł z torów i "przeskoczył" na drugi tor. Doszło do tego gdy skład skręcał z alei w Rakowiecką - Potwierdzam, że miało miejsce takie zdarzenie. Zajmuje się nim nasz stołeczny ruch drogowy. Skład nagle uległ wykolejeniu – przekazał Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, jedna z pasażerek trafiła do szpitala. Podczas wykolejenia tramwaju spadła z siedzenia i się poobijała. - Mam informację o jednej osobie rannej, jednak nie były to długotrwałe obrażenia, przez co zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako kolizja – dodał Robert Koniuszy.

Służby poinformowały, że motorniczy który prowadził pechowy tramwaj był trzeźwy. - Teraz będziemy analizować stan techniczny torów oraz składu – podsumował rzecznik.

Zdarzenie powodowało duże utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie było przez kilka godzin nieprzejezdne dla aut. Tramwaje linii 17 i 33 były kierowane na objazdy.

Wykolejenie tramwaju przy Polu Mokotowskim w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE