Tramwajarze weszli na Powązki. Co oni tam robili?

2021-11-01 17:31

Ubrani w robocze odblaskowe stroje, kaski i z łopatami w rękach – pracownicy Tramwajów Warszawskich przy okazji dnia Wszystkich Świętych wkroczyli na... cmentarz na Powązkach. Szukali starych szyn tramwajowych? Zabierali się za swoją kolejną inwestycję? Nic z tych rzeczy... postanowili poddać renowacji wiekowe słupki z piaskowca z oznaczeniami kwater.

- Ile lat mają te słupki? Tego nikt nie wie, ale wiadomo, że są na cmentarzu prawie od zawsze. Mogą więc 170 lat, ale mogą być jeszcze starsze – tłumaczy Maciej Dutkiewicz, rzecznik tramwajarzy, którzy postanowili odrestaurować 50 takich palików z piaskowca. Okazało się, że wśród nich są osoby, które znają się na tego typu pracach, a że zaplecze TW jest blisko cmentarza, długo się nie zastanawiali. Z pomocą małej koparki, słupek po słupku, wyciągali je z ziemi, oczyszczali wodą pod ciśnieniem i wsadzali z powrotem na miejsce. - Niby drobiazg, taki remont słupków, ale jeśli mają one 200 lat, to chyba ma to jakieś znaczenie? - podsumował Maciej Dutkiewicz.

Sonda
Czy przekazałeś datek na ratowanie Starych Powązek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE