Trzaskowski pojechał do Wawra podmiejskim pociągiem. Prezydent spotkał się z mieszkańcami [GALERIA]

2020-01-23 13:09 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Prezydent spotkał się z mieszkańcami Wawra
Autor: Rafał Trzaskowski/Facebook Prezydent spotkał się z mieszkańcami Wawra

Nowa akcja prezydenta ruszyła. Rafał Trzaskowski w ramach swojego cyklu spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic wybrał się w czwartek do Wawra. Na miejsce dotarł pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej.

Prezydent Rafał Trzaskowski zabrał się z początkiem roku za spełnianie kolejnych obietnic wyborczych. Płatna "Zima w Mieście" już dotyka rodziców, podwyżki za parkowanie zbliżają się wielkimi krokami a drakońskie stawki za wywóz śmieci zaczną obowiązywać od lutego. Mieszkańcom Warszawy trafiła się wyjątkowa okazja. Prezydent sam przyjedzie do poszczególnych dzielnic i wysłucha opinii i wniosków warszawiaków. Nowa akcja prezydenta już się rozpoczęła. Na pierwszy ogień poszedł Wawer.

Uwaga mieszkańcy Wawra! Ważne spotkanie z prezydentem Trzaskowskim

W ramach cyklu „Spotkajmy się w Warszawie” nie tylko przedstawię stan realizacji swojego programu w poszczególnych dzielnicach, ale także zaproponuję rozwiązania problemów, które Wy uważacie za najważniejsze. Zapraszam do bezpośredniej rozmowy o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach dla Wawra – tak prezydent opisał pierwsze spotkanie na Facebooku.

GROZA na Białołęce. Dwóch mężczyzn rabowało domy nocą

Na spotkanie pociągiem

Rafał Trzaskowski jako środek transportu na spotkanie wybrał podmiejski pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej. Na początku spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej potem udał się do dzielnicowych urzędników.

Cwany złodziej obrabował hotelową szatnię. Nie przewidział jednego...

Sporo problemów

Na spotkanie z prezydentem przyjść może każdy i porozmawiać z prezydentem o wszystkim. A problemów jest sporo. Ostatnio mieszkańcy narzekają na fatalną działalność firm wywożących śmieci. Altanki pełne są worków a urzędnicy podnoszą ceny. Makabryczne jest też powietrze w ościennych dzielnicach m.in. w Wawrze. A pieców zatruwających okolicę czyli tzw. kopciuchów nie brakuje.

Śmiertelny wirus z Chin dotarł do Warszawy?! WAŻNY komunikat mazowieckiego sanepidu

Pierwszy przystanek

Prezydent po urzędniczych dywagacjach ruszył pieszo do mieszkańców. - Pierwszy przystanek: budynek komunalny przy ul. Patriotów, który przeszedł w 2019 r. termomodernizację. Zainstalowana tu nowoczesna pompa cieplna to spora oszczędność dla mieszkańców i korzyść dla środowiska! Na takie ekologiczne inwestycje stawiamy też w całej Warszawie – stwierdził prezydent.

Ogromne UTRUDNIENIA pod Warszawą. Droga do Góry Kalwarii zablokowana

Mieszkańcy rozmawiali z Rafałem Trzaskowskim o utwardzaniu lokalnych dróg. Prezydent stwierdził, że to ważna sprawa i że przetargi na prace nad kolejnymi drogami trwają.

KOMEDIA w autobusie do Piaseczna! Nietrzeźwy mężczyzna zrobił TO na podłodze

Kolejny punkt rozmów to polityka mieszkaniowa. Prezydent odwiedził nowy budynek komunalny przy ul. Bambusowej, który jest energooszczędny, przyjazdy środowisku i zbudowany w nowoczesnej technologii.

Oto miłosne gniazdko wiceprezydenta Warszawy!

SKANDAL: „Strefa wolna od tęczowej zarazy” na płocie jednego z domów na Wawrze!

Zespoły robocze

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, Warszawa staje się coraz lepsza. Chciałbym mieć jeszcze więcej możliwości dotarcia do warszawianek i warszawiaków i wysłuchania ich pomysłów na nasze miasto. W każdej dzielnicy stworzę zespoły robocze, aby wzmocnić zarządy dzielnic i umożliwić rozwiązanie kluczowych dla danego obszaru problemów, dotyczących np. transportu, bezpieczeństwa, ekologii czy klimatu – mówił prezydent podczas rozmów z mieszkańcami.

Po wielkim remoncie przy Kawęczyńskiej. Szkoła na Pradze lśni jak nowa

Kluczowe sprawy

W Wawrze rozpoczęły już prace specjalne zespoły zadaniowe, z udziałem przedstawicieli urzędu miasta i dzielnicy. Prezydent ma trzy kluczowe trzy sprawy, które dziś ma poruszyć z mieszkańcami – walka ze smogiem, rozbudowa sieci kanalizacyjnej i transport publiczny w dzielnicy.

Główne spotkanie

Przedstawione przez Rafała Trzaskowskiego tematy to tylko sugestie. Najważniejszym punktem wizyty prezydenta w dzielnicy jest otwarte spotkanie z mieszkańcami o godz. 17.30 w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a). Tam wszyscy chętni mieszkańcy mogą bezpośrednio porozmawiać o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach dla Wawra.

Śmiertelny wirus z Chin w Warszawie? KORONAWIRUS. Jak się bronić?