Koniec podróży na pl. Bankowym

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS

Ale GAFA Trzaskowskiego! I to jeszcze w TYM dniu [MAMY ZDJĘCIA]

2020-09-22 21:41

W Dzień bez Samochodu nawet urzędnikom wypada odstawić służbowe limuzyny. Prezydent Warszawy z Ursynowa – gdzie mieszka – czasem podróżuje metrem na pl. Bankowy. We wtorek też Rafał Trzaskowski skorzystał z miejskiej komunikacji. Ledwo wsiadł do autobusu, próbował skasować bilet! Zapomniał, że to dzień darmowej jazdy?! A przeczytajcie, CO ROBIŁ w metrze!

Nieee. Okazało się, że prezydent po prostu kontrolował kasownik. – Sprawdzałem, czy jest zablokowany i czy wypluwa bilet. Taki sprawdzian, czy wszystko działa i czy jest odpowiednia informacja  – przyznał „Super Expressowi”. Nas reporterzy śledzili wtorkowa podróż prezydenta do pracy. Na plac Bankowy Rafał Trzaskowski dojechał metrem. W wagonie miał czas na lekturę. Poczytał trochę jeden z thrillerów szpiegowskich Daniela Silvy (po angielsku), ale najwyraźniej nie mógł się skupić, bo odłożył lekturę „The Defectora” i pograł w karty na telefonie (układał pasjansa). Już na Bankowym został zaczepiony przez warszawiankę, która dokładnie na środku przejścia dla pieszych zapragnęła zrobić sobie z nim zdjęcie. Prezydent nie zaprotestował. Uśmiech. I do ratusza! Od czasu kampanii prezydenckiej to już normalne, że niezależnie gdzie Rafał Trzaskowski się ruszy, tam pojawiają się chętni do wspólnej fotografii.

Po tych sympatycznych momentach i podróży komunikacją miejską przyszedł czas na urzędowanie. I już chwilę później prezydent musiał zmierzyć się z tłumem dziennikarzy na konferencji dotyczącej ścieków w Wiśle, które - jak oświadczył - już do Wisły nie wpływają.

PRZECZYTAJ TAKŻE: TRZASKOWSKI ZAWIADAMIA PROKURATURĘ!

Podróż prezydenta do ratusza obficie obfotografowaliśmy:

Współpracownicy Rafała Trzaskowskiego również się pilnowali, by nie dać się złapać w służbowych samochodach w Dniu bez Samochodu . Sekretarz miasta Marcin Wojdat zajechał na dziedziniec urzędu rowerem (zresztą jeździ nim też na co dzień).

A wiceprezydent Robert Soszyński, nadzorujący miejską komunikację, wkroczył w bramę spacerkiem. - Ja z Wilanowa piechotą! - zażartował.  Limuzyny omijały więc dziedziniec ratusza, choć wiemy, że niektórzy urzędnicy nawet wczoraj parę razy z nich jednak skorzystali.

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Lubnauer: Zjednoczona Prawica to gang
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany