W czwartek otwarcie

Tunel uratuje przed korkami. Inwestycja pod torami w Legionowie za ponad 40 mln zł

2023-07-05 17:29

W czwartek, 6 lipca kolejarze mają otworzyć nowy tunel pod torami w podwarszawskim Legionowie. Dzień przed odbył się spacer techniczny po ukończonej inwestycji. Bezkolizyjne skrzyżowanie zniweluje problem korków, które tworzyły się tam od lat.

Tunel z problemami w końcu gotowy

Po półtora roku prac i konieczności nanoszenia poprawek w końcu mieszkańcy Legionowa odetchną z ulgą i pojadą w czwartek nowym tunelem pod trasą kolejową, w ciągu ul. Kwiatowej i Polnej. Termin realizacji inwestycji wydłużył się o kilka miesięcy, bo w trakcie wykonawcy musieli zmienić koncepcję i przebudować układ drogowy, sieć elektroenergetyczną, kanalizacyjną i trakcyjną. Kosztowało to inwestorów dodatkowe 3,5 mln zł. Całkowity koszt przekroczył więc 40 mln zł.

W czwartek otwarcie

49-metrowy tunel ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku i drogę pieszo-rowerową o szerokości 3 metrów. Jak przekazał wicestarosta Legionowski Konrad Michalski nadzór budowlany zezwolił już na użytkowanie tunelu. W środę, 5 lipca odbył się spacer techniczny po inwestycji, z udziałem m.in. Anity Czerwińskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i Arnolda Bresz, członka zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Otwarcie tunelu dla ruchu ma nastąpić w czwartek, 6 lipca, o godzinie 11.00.

PKP otwiera nowy tunel pod torami w Legionowie
Sonda
Czy wiedziałeś/aś, że Legionowo to miasto o największej gęstości zaludnienia w Polsce?