Napad jak z "Vabanku"! SKOK STULECIA w Warszawie [WIDEO]

2020-01-14 19:46 DAR, dryndak@se.com.pl
Tak ukradli milion
Autor: Archiwum prywatne Tak ukradli milion

Skok stulecia w stolicy! Złodzieje włamali się do restauracji przy ul. Świętokrzyskiej, w toalecie przebili się przez ścianę do kantoru i rozpruli sejf, z którego wyciągnęli ok miliona złotych w różnych banknotach. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic wyszli i zniknęli. Trwają ich poszukiwania

Takiego skoku stołeczni policjanci jeszcze nie widzieli. Złodzieje mieli wszystko perfekcyjnie zaplanowane. Wdarli się przez okno restauracji Ti Amo najprawdopodobniej w wigilijną noc. Następnie przeczołgali się do toalety tak, aby nie uruchomić czujników alarmu. W pomieszczeniu wc rozwalili kafelki i wybili niewielką dziurę w ścianie. Następnie rozpruli sejf z górą pieniędzy i... przez niewielki otwór wyciągnęli ok miliona złotych w różnych walutach. Potem zatarli bardzo dokładnie wszystkie ślady oblewając pomieszczenia kwasem i... zniknęli. Kiedy po świętach do pracy wrócili pracownicy kantoru i restauracji nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. -  Wchodzę do kantoru, patrze, ściana rozwalona, sejf rozpruty i resztki pieniędzy walają się po podłodze.

TUTAJ pisaliśmy o SKOKU STULECIA 

Zaniemówiłem. Wziąłem telefon i zadzwoniłem na policję – mówi właściciel kantoru. Śledczy na miejscu zjawili się po kilku minutach. Zabezpieczono wszystkie możliwe ślady, które mogli zostawić sprawcy. - Policjanci byli na miejscu i przeprowadzili czynności. Trwają poszukiwania rabusiów – potwierdza Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. Właścicielka restauracji, której lokal został zdemolowany przez złodziei uważa, że sprawcy już od jakiegoś czasu musieli planować ten skok. Twierdzi, że sprawcy wdarli się do pomieszczenia tak umiejętnie, że nawet alarm się nie włączył. - Weszli do mnie tak, że czujki nie zadziałały, a alarm był cały czas włączony. Ktoś wcześniej musiał być w obu lokalach i wiedział jak się za to zabrać- mówi Anna Przygoda, właścicielka restauracji Ti Amo. Sprawą zajęła się też prokuratura.

WOŚP 2020: pijany wolontariusz ukradł WSZYSTKIE pieniądze!

- Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie nadzoruje śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniem w okresie od 24 do 27 grudnia 2019 r. do jednego z kantorów w centrum Warszawy. Śledztwo jest w toku, trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na razie sprawców nie udało się złapać. Właściciel kantoru liczy jednak na to, że sprawców uda się zatrzymać i odzyska przynajmniej cześć skradzionych pieniędzy.

Miał fałszywe papiery, okradł bank na MILION!