Helikopter Ubera w Warszawie. Jak skorzystać, kiedy, ile to kosztuje? [AKTUALIZACJA]

2017-07-26 10:25 Redakcja ESKA INFO
Helikopter Ubera w Warszawie. Jak skorzystać, kiedy w Warszawie, ile to kosztuje?
Autor: fot. zdjęcie ilustracyjne / gln, pixabay.com, CC0 Public Domain Helikopter Ubera w Warszawie. Jak skorzystać, kiedy w Warszawie, ile to kosztuje?

Mieszkańcy kilku miast w Polsce, w tym w Warszawie, będą mogli zamówić helikopter w ramach akcji uberHELIKOPTER.

Aktualizacja, 26 lipca

Niestety, helikopter Ubera, który w Warszawie miał latać w środę 26 lipca, nie wzniesie się dziś w powietrze. Winne są warunki pogodowe. - Uber stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dlatego ze względu na niestabilną pogodę, loty w ramach akcji UberHELIKOPTER, zaplanowane na 26-27 lipca, zostały przełożone w całej Polsce. Wkrótce poinformujemy Państwa o nowych terminach akcji - czytamy w komunikacie.

Wcześniejsze informacje:

Mimo sprzeciwu wielu taksówkarzy, Uber na dobre zadomowił się m.in. w Warszawie. Firma postanowiła znów o sobie przypomnień i startuje z akcją uberHELIKOPTER.

- W dniach 26-27 lipca mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta i Konurbacji Śląskiej będą mogli dzięki aplikacji Uber wypróbować nową usługę - lot helikopterem. Polskie miasta dołączą tym samym do grona metropolii na całym świecie, takich jak Nowy Jork, Austin, Cannes, Hong Kong czy Kopenhaga, gdzie Uber w przeszłości oferował taką możliwość - czytamy w zapowiedzi.

Jak zamówić helikopter Ubera?

Wyjaśnia to organizator. - W określonych godzinach należy rozpocząć zamówienie przejazdu z Uberem - wybrać dowolne miejsce docelowe i ustalić punkt odbioru. Następnie za pomocą paska na dole ekranu należy wybrać ikonę śmigłowca (przesunąć palcem w prawo) i złożyć zamówienie. Jeśli helikopter będzie dostępny, pasażer zostanie połączony z kierowcą, który zawiezie go na lądowisko - czytamy

Ile to kosztuje?

Co najważniejsze, udział w akcji kosztować będzie... 20 zł, a lot potrwa około 15 minut. - Zamawiający będzie mógł podziwiać swoje miasto z powietrza wraz z jedną osobą towarzyszącą - obie osoby powinny być w punkcie odbioru w momencie przyjazdu kierowcy. Po zakończonym locie kierowca odwiezie pasażerów na miejsce początkowe. Należy pamiętać, że liczba dostępnych przelotów jest ściśle uzależniona od dostępności helikopterów, a spodziewamy się wielu chętnych – czytamy w zapowiedzi.

Kiedy w Warszawie?

Jeśli chodzi o Warszawę, to akcja uberHELIKOPTER odbędzie się w środę 26 lipca, w godz. 8.00-11.00. Dodatkowych informacji można szukać tutaj.