Religia w szkole

i

Autor: _photos.com|photos.com Religia w szkole nie jest przedmiotem obowiązkowym

Uczniowie masową rezygnują z lekcji religii. Dane są zatrważające

2021-10-20 16:09

W stolicy ubywa uczniów, którzy chodzą na lekcje religii w szkołach. - Tak potwierdzam, spada liczba uczniów uczestniczących w lekcjach religii, szczególnie ponadpodstawowych - przekazała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Dane zebrane przez stołeczny ratusz są zatrważające! Wynika z nich, że na religię w szkołach ponadpodstawowych uczęszcza zaledwie 30 proc. uczniów.

Młodzi ludzie coraz mniej chętnie uczęszczają na lekcje religii organizowane w szkołach. Co prawda uczniowie mają do wyboru religię lub etykę, jednak i ta druga nie cieszy się wśród nich ogromną popularnością i zainteresowaniem. W związku z licznymi zapytaniami stołeczny ratusz sprawdził, jak wygląda sytuacja w ponad 440 warszawskich szkołach. Wyniki przekazała wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Do szkół podstawowych publicznych w Warszawie uczęszcza ponad 133 tys. uczniów. 67,6 proc. z nich uczęszcza na religię, a 8,7 proc. na etykę. Na obydwa przedmioty chodzi zaledwie 4,4 proc. uczniów, a na żaden z nich nie uczęszcza 19,2 proc. młodych ludzi.

Chcesz się wypisać z religii w szkole? >>> TUTAJ <<< znajdziesz wzór pisma

Sytuacja w szkołach ponadpodstawowych jest zdecydowanie inna. Według danych ratusza do szkół publicznych ponadpodstawowych w Warszawie uczęszcza ponad 83 tys. uczniów. Na religię chodzi zaledwie 30,9 proc. z nich, a na etykę - 2,3 proc.

Na obydwa przedmioty, tj. religię i etykę, uczęszcza zaledwie 0,1 proc. młodych ludzi. Z kolei na żaden z tych przedmiotów nie uczęszcza aż 66,7 proc. uczniów!

Sonda
Czy religia w szkołach powinna być obowiązkowa?
Super Raport 19.10 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - FOR oraz dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Anna Michalska

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki